4minute
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


4nia forever!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 If we live under the same sky, we’ll probably meet some day

In jos 
AutorMesaj
Desire.Hope
Admin
Desire.Hope


Mesaje : 21
Data de inscriere : 12/04/2013

If we live under the same sky, we’ll probably meet some day Empty
MesajSubiect: If we live under the same sky, we’ll probably meet some day   If we live under the same sky, we’ll probably meet some day I_icon_minitimeJoi Apr 18, 2013 9:16 am

Isi adanci mainile in buzunarele pantalonilor ,parca scotocind adanc dupa acele vremuri risipite de mul insa cine is mai amintea?Mintea sa un larg orizont al linistei morbide ,isi musca usor buza ,lasand in jos sa se prelinga un lichid de culoare rosiatica ,simtind gustul de fier ,ingana ,isi trecuse mana prin par ,deczand ca locul sau nu era aici.Dar nu avea sa se chinuie prea mult ,doar isi arunca trupul parand a fi doar un corp al unui maechin pe pat ,dand usor cu capul de perna.n rid de incrunatare ii aparuse pe frunte cand auzise telfonul care de zorii isi facea de cap lasand melodia sa se repete ,stia cam ce era ,nu avea de gand sa raspiunda era acea tipa care il folosea deseori ca si model ,mai excat il imbaraca in femeie spunandu-i aceleasi vorbe dulci ,totul se va rezolva ''Baby'' nu mai putea era satul de acele haine ,preuci totul il inebune,ce scria pe el?''Idiot'' trupul greoi il ridica de pe pat decizand sa isi ia sacoul pe el ,tragand cu ochiul in oglinda pentru a-si vedea cu atentie refelxia ,ar putea sa se numeasca un narcisit dar stia ca multe femei il doresc ,doar cand il vedeau deja dansau pe ritmul cantat de el o melodie a morti dulci.Isu petrecu lilba peste buzele sale parca lovite de seceta crunta ,dupa ce le umezise ,isi lipi odihni mana pe clanta ,lasandu-si dinrt-o data greutatea pe ea ,asteptand ca usa sa se deschida ,paraca prin acei pereti morocanosi vroia sa vada magica absoluta .Treapta cu treapta coborasen,stind cam ce il astepta isi duse ochi peste cap ,find nesigur daca sa mearga aocolo sau in alt loc.Vrand sa fug imi aduc aminte ca sunt legat de aceea femeie cae avea o vrasta ironia sorti ,imi soptsec mai mult pentru mine ,dupa ce decid linistit sa ma plimb pe strazi ,ochi imi erayu atrasi de multiplele felinare ,nu trebuia sa te departezi mult caci erau aproape de tine ,acm find adancite intr-un somn pana la noapte cand vor lumina drumul oamenilor.Culori acelasi ,pana si trecerea era marcata parca proaspat cu lini albe,chipul radiante se izbeau in mine lasand un glas sa evadeze printre acele buze .
Simtisem cum suvitele de par se izbise de fruntea mea ,stramb usor nasul ,bestind ce as putea sa fac .dar las ochi sa imi fie acoperiti de par ,paraca fin acul legat ,orcrotit de multe lucruri vizibile in lumea asta.Cladirile inalte care aveau parca un gand de a atinge nori pentru a distruge armonia in care se plimbau pe cer,de ce a avea cineva un gand atat de sumbru in a distruge armonia acestui cantec plin de mahmureala ,,
Sus In jos
 
If we live under the same sky, we’ll probably meet some day
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 4minute Live stage

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
4minute :: Oras-
Mergi direct la: