4minute
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


4nia forever!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Nine Muses

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

Nine Muses Empty
MesajSubiect: Nine Muses   Nine Muses I_icon_minitimeVin Iul 12, 2013 1:09 am

Nine Muses 067238

Nine Muses ,cateodata stilizat ca 9Muses,este un grup de fete sud coreean,format din noua membre ,fac parte din Star Empire Entertaiment.Grupul debuteaza in 2010 cu single-ul ,,No Playboy'' de pe albumul,,Let's have party''

Debutul lor a fost initial anuntat in 26 martie,2010 dar a avut loc in 12 august,cu albumul ,, Let's have party''
Jaekyung paraseste trupa pentru a se axa pe cariera de model,fiind inlocuita cu Hyuna.Pentru a progresa pe piata japoneza,in 26 decembrie 2010,ele presteaza sase cantecet in Seoul Train,un eveniment unde artisti K-pop si alte grupuri presteaza pentru fani Japonezi,alaturi de V.O.X si ZE:A
In 2011 grupul devine un sub-unit format din sapte membre,caci Bini si Rana vor fi exculse.Grupul lanseaza piesa ,,Figaro''
Celor de la Nine Muses li se alatura un nou membru,si anume Kyungri.In 10 Ianurie este lasant Mv-ul pentru melodia ,,News'',single care apare mai tarziu in 11 Ianurie.
In 6 martie apare teaserul pentru mv-ul ,,Ticket'' de pe albumul ,,Sweet Randezvous''.Videoclipul pentru ,,Ticket '' este lansat in 8 Martie.Pe 25 mai,sunt lansate inca doua videoclipuri pentru noul lor cantec ai campaniei militare "My Youth’s Allegiance".Un alt single ,,Dolls'' este lansat in Ianuarie 2013.Debutand pe locul 35 in 35 on GAON TOP100 Chart si locul 11 in M!Countdown ,ajungand si pe locul 7.
Pe 9 Mai este lansat mv-ul pentru singlelul ,, Wild'',single care ajunge numarul unu pe diferite Real Time Charts,debutand pe locul 32 in Gaon Charts,intrucat fizic mini-albumul ,,Wild'' debuteaza in 16 Mai 2013 pe locul 4,fiind cel mai inalt rang al lor de pana acum.

Si acum poze cateva poze.
Moon Hyuna
Nine Muses Tumblr_inline_mps3l4MRmy1qz4rgp

Lee Hyun Joo aka Lee Sem

Nine Muses Tumblr_mpsn8oR5LU1re7sjao2_500

Ryu Sera

Nine Muses Sera+nine+muses


Euaerin

Nine Muses 2012033000339_3

Park Eunji

Nine Muses Eunji

SungAh

Nine Muses 20130221_maxim_ninemuses

Park Kyungri
Nine Muses 79435-the-record-label-of-k-pop-girl-group-nine-muses-is-suing-a-man-who-all

Pyo Hyemi

Nine Muses Tumblr_m0y06mnL6y1qd3zhz

Park Minha

Nine Muses Tumblr_mnejvqF84h1ryhfvco1_500

Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

Nine Muses Empty
MesajSubiect: Re: Nine Muses   Nine Muses I_icon_minitimeMier Iul 17, 2013 1:11 am

oh le ador, ma bucur ca le-ai adus in vizor8-> merita foarte mult fetele astea.
bias- Hyuna moon, eunji si minha<3 le ador
Kyungri de asemenea este foarte frumoasa si celelalte^^
Le-am cunoscut dupa comeback-ul lor de anul acesta Wild iar de atunci mam indragostit de ele si muzica lor.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

Nine Muses Empty
MesajSubiect: Re: Nine Muses   Nine Muses I_icon_minitimeMier Iul 17, 2013 2:57 am

Intradevar acest grup ar trebui sa fie mai cunoscut din mai multe puncte de vedere,caci fiind vorba Nine muses chiar sunt talentate,ce-i drept comeback-ul ,,Wild'' este cel care le-a scos mai mult la lumina,nu ca celalate din urma nu au fost bune dar se pare ca acesta a fost mai mult pe placul privitorilor,dar oricum sunt o trupa care merita sa fie ascultata.Sincer si eu am aflat de ele tot datorita comeback-ului ,, Wild'',melodie care sincer chiar mi-a placut de cum am auzit-o,iar stilul abordat li se potriveste perfect.
Ah, de asemenea si mie imi place Moon Hyuna iar dupa ea vine Kyungri,dar toate frumoase si talentate.
1.
Nine Muses Tumblr_motgfkScqr1rw2xmao1_500
2.
Nine Muses Tumblr_mnshraWRik1srvs6so1_500



Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

Nine Muses Empty
MesajSubiect: Re: Nine Muses   Nine Muses I_icon_minitimeMier Iul 17, 2013 3:00 am

Oh ador parul ei, sincer minha pentru mine e mult mai frumoasa inainte Hyuna parea altfel dar fie^^ http://asia247.files.wordpress.com/2012/07/eb8298ec9db8ebaea4eca780ec8aa4-nine-muses.png
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

Nine Muses Empty
MesajSubiect: Re: Nine Muses   Nine Muses I_icon_minitimeMier Iul 17, 2013 9:33 am

Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

Nine Muses Empty
MesajSubiect: Re: Nine Muses   Nine Muses I_icon_minitimeMier Iul 17, 2013 9:36 am

Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

Nine Muses Empty
MesajSubiect: Re: Nine Muses   Nine Muses I_icon_minitimeJoi Iul 18, 2013 3:28 am

Nu pot sa contest ceea ce ai spus,Minha este frumoasa intradevar,totusi fiecare dintre ele cred ca au o frumusute aparte care te atrage intr-un anumit mod,dar ce e mai important este faptul ca sunt talentate si au voce,
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

Nine Muses Empty
MesajSubiect: Re: Nine Muses   Nine Muses I_icon_minitimeMar Iul 23, 2013 10:44 am

Da si asta este fantastic<3 chiar ador fetele astea intr-un mod special pot spune^^
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Nine Muses Empty
MesajSubiect: Re: Nine Muses   Nine Muses I_icon_minitime

Sus In jos
 
Nine Muses
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
4minute :: Discover :: Alte trupe-
Mergi direct la: