4minute
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


4nia forever!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 No better than strangers.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeLun Iun 03, 2013 1:26 am

Ceasul rasuna dintr-o data alungand toata linistea prezenta in camera,lasand razele soarelui sa patrunda incet in ea atingandu-i obrazul,fata se intoar-se pe o parte ,protector isi pu-se perna pe cap pentru a evita contactul razelor cu piele ei.Zgomotul asurzitor,nici vorba sa cedeze,in continuu repeta acel sunet deranjator pana ce intr-un final castiga,fata se ridica din pat in sezut,dandu-si mana prin par,buimaca privea camera goala,atat de pustie,inca nu se acomada-se singura,pana nu demult statea cu parinti ei dar acum a fost nevoita sa-i paraseasca,nici un sunet doar,gandurile ei si-le auzea,avea sa se obisnuiasca pana la urma,nu e un capat de drum doar un nou inceput.
Dandu-se jos din pat,casca usor,indreptandu-se inspre baie unde da drumul la apa,spalandu-si fata se uita in oglinda,schitand pe buze un zambet micut,avea sa lase in urma tot ceea ce pana acum i-a fost o parte din viata.Inchizand apa,paraseste baie,inchizand usa dupa ea,se indreapta inspre bucatarie,privirea ei acaparata de privelistea oferita de natura,se opreste ,admirand-o pentru cateva minute bune,pana ce isi adu-se aminte ca nu avea timp de pierdut degebea.Luand o cana isi pregateste un ce-ai cald,luand cateva inghitituri din el,observa modelul familiar pe care il avea cana.Era ceea care a primit-o cadou de la prietenul ei cel mai bun inaite de-a pleca,un sentiment de nostalgie isi face apariatia lasand un sir de amintiri sa-si faca loc prin mintea ei.Il stia de mica,mereu a fost alaturi de ea,fiind un baiat vesel si cu zambetul pe buze stia cum sa aduca zambetul pe buzele persoanelor.
Ah...scapa usor printre buzele ei,uita-se cat de cald era ceaiul,macar acum era treaza la realitatea din prezent.Oftand se intreba,daca avea sa se descurce singura,fiind un oras mare,ea nu prea stia mult despre el,doar unde este localizata facultatea si cateva strazi,in rest nimic.Terminandu-si intr-un final ceaiul,se ridica de la masa,indreptandu-se inapoi in camera unde se schimba de pijamele,pregatita pentru a parasi apartamentul,libera fiind vroia sa cunoasca mai bine orasul.
Aranjandu-si rochita lejera de vara ,isi i-a un simplu bolero peste asortand-o cu o pereche de sandale usoare cu un toc mic.Iesind din apartament,coboara scarile blocului ajungand in afara acestuia,incepe sa se plimbe,curioasa lasandu-si privirea sa se plimbe peste cladirile ce-i sareau in ochii,neatenta fiind din greseala se loveste intr-un cuplu.Rusinata isi cere scuze,lasand capul in jos pentru a-si acoperi culoare rosiatica din obraji.

Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeLun Iun 03, 2013 7:25 am

-Daca niciodata nu vei incerca, atunci nu te mai plange
Noi doi suntem suntem la fel ca soarele si luna
Noi doi alunecam mereu pe cer intr-una
Noi doi suntem la fel ca praful de stele, stii bine ca doar tu..esti fata din visele mele..
oftase indelung ascultand versul melodiei sale preferate de rap, ii placea si lui sa scrie uneori melodii pentru trupa in care lucra dar totusi acum era prea nostalgic ca sa ma mimeze vreun sentiment.
Se plimba misterios prin parcul din zona, observand copii jucandu-se, cupluri invaluite de o dragoste falsa fiindca sincer el nu mai credea in astea decat la bunicii sau parintii lui.
Iubirea din ziua de azi nu era asa frumoasa si adevarata, atat de absoluta precum o vroia el si isi dorea o fata pe masura care sa aspire la acest sentiment, sa simta dragoste din toate rasadurile sufletului si mintii.
Isi lasase bretonul dintr-o parte in voia vantulu, cerul stralucea in ochii, iar soarele il urmarea ca un reflector, nu suporta prea mult a stea afara, doar pentru cateva minute, vroia companie dar mereu esua, era un singuratic timid si totusi un macho daca isi dorea sa fie ironic ori provocat.
Se asezase pe o banca cascand putin si ascultand muzica, nu auzea prea bine ce era in jur, doar se uita in gol spre cladirile mari dn jurul sau si tot felul de masini luxoase sau oameni care isi lasau amprenta pe asfalt.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeLun Iun 03, 2013 1:01 pm


Pierduta prin oras,tanara privea chipurile omenilor mult prea preocupate pentru a o baga pe ea in seama cu rapid isi miscau siluetele trecand pe langa ea.Dand din umeri,privirea ei se uita ,cercetand atent fiecare coltisor,nu prea le avea cu orientare dar incerca sa se descurce.Observand un parc,se indreapta inspre el,uimita de modul in care arata,incepe sa-si caute prin poseta aparatul de fotografiat cu care avea sa imortalizeze diferte peisaje si chipuri umane daca aveau sa-i permita acest lucru desigur.
Zambind,isi fixeaza aparatul reusind sa prinda cateva imagini care ii aducea satisfactie la privire,rotindu-se de jur im prejur,fara a fi atenta o persoana trece val-vartej lovindu-se din neatentie in spatele ei,cauzand o tresarire brusca ce o face sa-si scape din mana aparatul,clipind ,ii i-a ceva timp pana ce realizeaza ceea ce s-a intamplat.Uitandu-se pentru a vedea cine era vinovatul,realizeaza ca ea de prisos,deja a disparut,putin dezamgita se apleaca,luandu-l de pe astfal,se uita la el,pentru a vedea daca mai este bun de ceva,fara speranta,s-a dus,impreuna cu tot ce era acolo.
Stramband din nas,il pune inapoi in poseta,se parca ca s-a dus si ocupatia ei,trist,caci ochii ei au fost capturati de un barbat a carui chip parea sculptat cu atentie de un maestru ce atent la fiecare detaliu nu a lasat nici o urma de imperfectiune.Avea de gand sa-i ceara permisiune pentru a o lasa sa-i faca o poza,acum putea sa uite.Resemandu-se isi ridica privirea in sus,observand cerul senin,se pare ca asta era in toane bune vremea,chicotind,isi da seama de cuplurile care dominau parcul,persoane tinandu-se de mana,impartasind cate un sarut sfios sau o imbratisare.
Ducandu-si mana dupa ceafa,fata isi da-se ochii peste cap,dragostea asta,ce te faci fara ea,un joc dulce care usor te face victima lui fara a-ti da o sansa sa scapi,te prinde atragandu-te intr-o iluzie pe care cu greu o paraseste dar atunci cand totul se sfarste ramai cu o inima franta si multe lacrimi prelingandu-se pe obraz.
Nu,era ea foarte mare cunoscatoare a acestui sentiment,a avut doar o astfel de experienta si a fost cel mai mare esec,de atunci nu prea a aratat interes,cauta diferite activitati cu care sa-si ocupe ziua,incet uitand de acel sentiment.Dandu-se putin in spate,fara sa vrea,picioarul ei atinge o banca,intorcandu-si capul,da nas in nas cu cel care vroia sa-i faca o poza.Pierdut in lumea lui,nici nu parea ca-i observa prezenta.
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeMar Iun 04, 2013 1:11 am

Uite-ma inca zambesc desi nu e zambetul meu
Cati spini am in suflet stiu doar eu si Dumnezeu
Uite cum innebunesc vorbesc singur in oglinda
Las sa curga lacrimi pe o iubire ce nu o sa se...
-Ah! numai apucase sa auda ultimul cuvant al melodiei deoarece piciorul lui fusese atacat de un alt picior si se pare ca era o domnsioara dezorientata.
O privise uimit apoi lasase fata lui sa creada ca totul e in ordine, il deranjase oarecum din ascultat dar se mai intampla si nu era un om asa de ursuz.
:- Ai patit ceva? Te vad dezorientata spuse fetei pe vocea lui calda, si se masa pe degetele de la picioare zambind ca un strengar de jos.
El era foarte atent la lucruri, si totodata morocanos si plictisit dar daca era sa ajute pe cineva o facea cu mare drag, nu se sfia, mergea si in panzele albe ca sa se simta victorios asupra unei cauze nobile.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeMar Iun 04, 2013 5:16 am

Tresarind la auzul unei voci ,clipi des,intorcandu-si capul,observa cum piciorul ei il atinse pe al sau,mirata isi lasa capul in jos acoperindu-si cu ambele maini obraji,nu era tocmai ce planui-se,nicidecum nu vroia sa-l deranjeze dar se pare ca astazi neatentia ei cauza un sir de evenimente pe care intr-o zi vor ramane doar o urma a unei amintiri imprimata in trecut.Tragand adanc aer in piept,isi intoarce capul,lasand un zambet mic sa-i acapareze chipul.
- Imi cer scuze pentru neatentie,nu planuiam deloc sa te deranjez.Spera doar sa nu-l fi suparat prea tare,nu vroia sa cauzeze probleme inca din prima ei zi in oras,fiind proaspat mutata in el,era normal sa ii i-a ceva timp pana se acomoda,totusi nerabdarea de-al cunoaste a facut-o sa paraseasca locuinta ,constienta ca poate avea sa se rataceasca nu i-a pasat,putea sa isi fi chemat prietena dar pana ajungea s-ar fi plictisit de asteptat.Dar,ea a mai fost aici,ce-i drept doar in vizita,totusi a avut timp sa arunce o privire invatand drumul inspre parc,dar asta a fost cu cativa ani in urma cand nici prin gand nu ii trecea sa se mute in el,iata ca acum se afla aici.
- Dezorientata? Putin,pot sa spun,sunt noua in oras,defapt la-m mai vizitat dar asta a fost cu cativa ani urma pe atunci nici nu ma gandeam ca voi pasi din nou aici.Chicotind,simti cum o briza usoara ii atingea piele facand contact cu ea,rebel vantul se juca cu suvitele ei de par,aducandu-le in fata,incercand sa le de-a dupa ureche,stramba usor din nas.Privirea ei,se plimba prin parc,dupa ce din nou era pe tanarul care statea pe banca,un aer de mister il invaluia parca dorind sa ascunda personalitatea lui adevarata de ochii critici ai lumi,lasand impresia unei persoane distante ce cu greu poate fi abordata,totusi tonalitatea voci sale era opusa,fiind calda conferindu-ti un sentiment de incredere.
- Ah,iti multumesc,cred ca doar tu ai observat asta ! Prinsa in ganduri,realiza ca poate vorbea prea mult,punandu-si mana la gura ,o acopera,era o fire deschisa iar deseori avea tendinta sa vorbeasca mai mult decat ar trebui.
-
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeMar Iun 04, 2013 5:58 am

Zambise foarte placut fetei, atingandu-i mana subtil si lund-o de pe fata ei micuta si alba, era asa de gingasa nici nu credea ca poate exista cineva asa angelic langa el.
Parca ii se parea cunoscuta dar nici el nu mai stia ce vedea in acel moment, fata se pierduse se parea iar el era acolo insarcinat sa faca ceva pentru ea.
- Esti nou venita in oras?! Atunci da-mi voie sa te invit la un mic tur spuse lund-o de brat si bagandu-si inapoi in pantaloni telefonul si castile.
Avea sa o duca undeva spre casa si desigur n drum putea sa ii arate repere s locuri mai importante, frumoase totodata si placute, cinne ar fi crezut ca va deveni ghid acum?
Era foarte atent spre drum si totus privea spre ea foarte curios, era foarte...:- Sa nu iti mai acoperi niciodata fata o spuse evitand privirea ei de parca i-a dat un sfat sau mai degraba o comanda pe care o dorea el din subcontient.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeMar Iun 04, 2013 8:12 am

Observandu-i zambetul ,simti-se cum cineva ii atinge mana incet indepartand-o de pe fata ei,putin surprinsa ,clipi des,realizand ca cel care ii lasa chipul la iveala nu era nimeni altcineva decat tanarul de adineauri.Intorcandu-si fata,ochii ei se intalnira din greseala cu ai lui,nimeni nu o parea sa o fi observat inaitea lui,majoritatea treceau pe langa ea ca si cum ar fi fost doar o umbra care atinsa de razele soarelui disparea incet fara a lasa o urma ca a fost prezenta.Era normal,oameni mult prea ocupati,plin de ganduri si probleme,nu aveau sa se opreasca sa o observe pe ea cum nedumerita,se pierde in oras.Trezita din gandurile ei la auzul vocii tanarului ce ii rasuna printre urechi,afisa un zambet.
- Ah,da,sunt cam noua,multumesc,esti sigur ca nu ai altceva de facut? Adica,ma refer sa te intalnesti cu ceva amici,iubita sau eu stiu? Putin mirata invitatie,isi da seama ca mana lui ii prindre bratul,incepand sa-si miste picioarele,urmandu-l,ramase tacuta,din cand in cand isi mai lasa privirea sa fuga asupra barbatului.Nu demult planuise sa ii imortalizeze chipul intr-o fotografie,atentia ei i-a fost capturata de infatisarea lui ireal de impecabila,nu ar fi fost mirata ca privirile fetelor sa-l urmareasca tot timpul.Incercand sa stearga gandurile care il aveau pe el ca personaj principal,isi indreapta privirea in fata,avea sa ii arate diferite locuri si repere,mai norocoasa de atat nu se putea considera.
- Multumesc pentru turul pe care mi-l oferi,daca nu te superi as vrea sa iti arat cat de recunoscatoare sunt invitandu-te la o cafenea sau cofetarie,apropo care este numele tau? Fiind cuprinsa de un interes,ea astepta ca raspunsul la intrebare sa prinda viata ,fugind incet de pe buzele baiatului.Nu ii stia deloc numele dar cert era ca,stia cum sa se poarte cu o fata,avand un aer elegant ce stia cum sa isi aleaga cuvintele.Auzind ceea ce ii spuse in privinta cu acoperitul chipului,simti cum obraji prindeau o culoare slab rosiatica,intorcandu-si capul incerca sa evite contactul cu privirea lui,murmurand incet ,,Multumesc''
Dupa cateva secunde bune cand se linistise,se uita la el cu coada ochiului observand cateva suvite rebele ce-i atarnau pe frunte venind in ochii,isi duce mana libera aproape de chipul lui,fara al avertiza le da la o parte,dupa aceea repede o lasa sa pice pe langa corp.
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeMar Iun 04, 2013 8:19 am

Tresarise la gestul fetei si ii zambise in schimb dulce ca un copil desi el era atat de enigmatic, fata aceasta nu merita sa se comporte altfel cu ea, era prea gingasa pentru lumea rea, probabil semana cu el.
- Spune-mi Him sau Oppa..nu ma deranjeaza, dar cu cine am onoarea si nu stiu eu? o intrebase ajutand-o sa intre intr-o cofetarie selecta si sa savureze impreuna cu el o prajitura sau altceva mai interesant, in fond ea dorea acest lucru.
Iubita? Amici? fleacuri ca astea nu intrau in viata lui, singurul prieten adevarat era el nu profitori si nici panaramele din ziua de azi nu il satisfaceau sub nici o forma, iubirea si fericirea nu il cautau deloc.
Se asezase pe scaun lasand-o in fata vitrinei, ce avea ea sa comande manca el, astepta sa ii recomanda ea, findca el nu se pricepea la asa ceva, era mai batut in cap de felul lui si asta nu era atu-ul sau.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeMar Iun 04, 2013 9:20 am

Chicotind la actiune baiatului,se uita la el,zambea precum un copilas inocent plin de speranta ce parca nu cunoscu-se inca cealalt fata a lumi ce incet ii distrugea pe cei care ii picau in capcana.Totusi,tanarul ascundea multe,cu siguranta a avut experiente ce l-au doborat dar in acelasi timp schimbandu-l si ridicandu-l,devenind persoana ce era acum.Ea era o straina,nu avea de unde stie prea multe despre el,fiind rezervat isi alegea raspunsurile cu atentie,lasand-o pe ea sa se intrebe daca dupa aceasta intalnirea avea sa mai dea peste el.Clipind,lasa pe un ton incet sa-i fuga printre buze...Oppa dupa care realitatea o lovi,amintandu-si ca nu s-a prezentat.
- Ah,numele meu este Lauren Hannah dar majoritatea imi spun Hanna sau Chom.Zambind inca isi aduce aminte de unde a dobandit porecla de Chom,a fost data de amicul ei din copilarie,la inceput nu se intelegeau deloc,mai deseori se certau iar el cum ii placea sa o enerveze facand-o sa planga a redenumit-o Chom,nici ea nu stia exact de unde venea dar in momentul cand a auzit-o s-a simtit prost fiind deranjata atunci.Aproape incepand sa rada,din cauza sentimentului de nostalgie,isi acopera gura,a fost atat de suparata atunci ca nici nu a vrut sa vorbeasca cu el dar iata ca in prezent au ajuns amici.
Ajungand la cofetarie,o priveste de jur imprejur,era diferita cu un desing foarte atent ales pentru a incanta ochii celor care paseau,uimita de modul in care arata,pentru cateva secunde o admira-se pana ce se trezeste singura realizand ca baiatul plecase pentru a se aseza la o masa,indicandu-i ei sa aleaga ceea ce vor savura.
Pe langa vitrina isi misca corpul,ochii ei cercetand atent fiecare prajitura in parte,punand degetul pe vitrina cu un zambet larg ii arata chelnerului ceea ce dorea sa comande,dupa care se indrepta inspre masa tanarului,tragandu-si scaunul ,lua loc pe el in fata acestuia,asteptand comanda.
- Pana ce ,vine comanda,spune cate ceva despre tine,adica daca nu te deranjeaza,desigur,ah,da ti-am comandat o prajitura de ciocolata sper ca nu te deranjeaza.Privindu-l putin mai atenta,chipul lui ii parea putin cunoscut,ridicand o spranceana,probabil ca abera,abia ce l-a intalnit nu avea de unde sa-l stie,
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeMar Iun 04, 2013 9:27 am

O privea pe aceasta cum se manifesta prin jurul cofetariei amintindu-si de numele ei inclusiv porecla, il amuzase tipul asta de denumiri, nu le-a inteles niciodata dar asta era.
Ciocolata? Da, adora ciocolata si se pare ca fata avea si gusturi bune, de la haine pana la prajituri.Despre el? ce sa zica, cu ce sa se laude in fata ei? ce sa evite sa zica? Ah, prea multe probleme pentru asta si mai ales ca nu era fals si nici nu dorea sa paa ce nu este.
- Lauren, eu sunt artist, traiesc singur intr-un apartament din zona si imi ocup timpul cu muzica, versurile, cand tu m-ai calcat pe picior, ascultam o melodie draguta, desigur nu m-ai draguta decat tine ii spuse foarte relaxat spre surprinderea lui si infuleca o bucata din prajitura apoi zambise satisfacut de savoarea delicioasa.
- Tu cu ce te ocupi? Iubitul tau unde e? ce intrebari de prost gust putea sa puna, cum sa o inntrebe asta probabil credea ca face misto de ea dar chiar era interesat de o conversatie iar ea era perfecta pentru asta.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeMar Iun 04, 2013 10:17 am


Fiind atenta la el,asculta ceea ce ii spunea despre el,mereu a fost impresionata de persoanele care isi punea sentimentele in muzica,expunandu-le in versuri propii dandu-le viata.Putin surprinsa,nu se astepta ca el sa locuiasca singur,se gandea ca o persoana ca el avea o companie pe masura ce sa ii tina de urat,poate ca ceva il determina sa fie asa,cine stie peste ce s-a intamplat in trecutul lui,el era unicul pastrator care cu siguranta il tinea foarte bine ascuns de ochii altora,nu se expunea mai mult decat era nevoie,dadea informatii scurte si la obiect exact cat un strain avea nevoie sa stie.
Auzind cuvintele tanarului,isi lasa capul in jos,privindu-si genunchi,ascundzandu-si cu parul ce-i pica pe obrazi,culoare care tot aparea,putin rusinata,inca isi aduce exact aminte greseala ei.Trebuia sa fi fost mai atenta,dar daca nu se intampla acest mic incident,ei doi nu ar fi inceput sa vorbeasca unul cu altul,poate doar treceau indiferenti fara ca nici macar sa isi arunce o privire.Amitandu-si cand ii spuse sa nu isi mai ascunda fata,isi ridica chipul,privindu-l din nou,timp ce astepta sa le vina comanda.
- Mereu am fost impresionata de persoanele care sunt de meserie artisti,modul lor de-a gandi este diferit si iti confera o viziune asupra modului cum privesc lucrurile. Observand ca intr-un final le ajunse comanda,i-a furculita,luand din prajitura ei o bucatica,pe care o indrepta inspre gura ei,incet mestecand-o,aude intrebarea baiatul,clipind,isi mareste pupila.Iubit? acest cuvant tinea de domeniul trecutului,a avut odata unul,a fraierit-o cu vorbele lui dulci pana ce realitatea a lovit-o,realizand ca era doar un prefacut.
- Pai eu,momentan sunt studenta si in cautarea unui post de munca!Iubitul meu? El,pai a ramas in trecut unde ii e locul,momentan nu am,sunt singura cuc.Luand o alta bucata din prajitura,o duce inspre gura,incepand sa o mestece,se adancise doar in studiu,pentru a se tine departe de un alt esec,nu a mai dat atentie nici unui alt barbat,ii ignora doar.
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeMar Iun 04, 2013 10:24 am

Acum intelegea mai bine viata fetei, era si ea ranita, dar isi purta zambetul dupa ea oriunde mergea, era un suflet cald si frumos, radia din cate observa.
- Oh, imi pare rau, inseamna ca nu te merita, si multumesc pentru compliment, doresti sa mai mergem undeva dupa aceea? o intrebase pe fata in timp ce o stergea cu un servetel de ciocolata pe obraz, se vedea ca ii placeau dulciurile iar el nu era adeptul lor prea mult.
-
Acum esti din nou ca noua
o tachineaza cu o voce matura pe fata apoi zambise asteptand raspunsul ei.
El chiar era un tip pasionat de cariera, munca, dragostea lui pentru arta si absolutul in orice, dar gingasia ei ii puse capat cu totul.
Ce era cu acea expresie faciala ce il facea sa devna bland, sa se comporte asa elegant sii sa aiba grija ca totul sa fie perfect?! Cine era cu adevarat fata de langa el? Ce insemna ea acum in acel moment de cumpana in viata lui?!
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeMar Iun 04, 2013 5:05 pm

Nemiscata stand cand tanarul se apropia cu un servetel de obrazul ei,realizeaza ca o pata de ciocolata ramase acolo,fiind indepartata de el,clipi de cateva ori,pana ce rusinata evita contactul cu ochii lui,lasand doar un zambet micut sa ii fie prezent pe buze.Trebuia sa fie mai atenta,dar ea prinsa in savurarea desertului,nici nu isi dase seama ca lasa o urma evidenta pe obraz.Aproband din cap ,fiind de acord cu afirmatia facuta despre fostul,nu o merita pe ea si nici pe celalate care i-au fost si aveau sa ii devina iubite,se indoia ca el sa se schimbe,cu siguranta asta ar fi fost un miracol.
Indreptandu-si din nou atentia,incerca sa afiseze pe chip o expresie incruntata dar ii esuaza,izbucanind in ras,vroia sa para suparata pe el din cauza tonului abordat menit sa o tachineze dar nici nu apuca ca se da-se de gol.Dandu-si o mana prin par,isi duce cateva suvite dupa ureche,era o alta latura a lui pe care o cunoscu-se,nu o deranja deloc,ci chiar ii facea placere sa mai afle cate ceva.Compania lui,era una placut,ce ii conferea incredere fiind acaparata de modul cum aborda lucrurile,fara a-i da o senzatie de incomoditate,cum deobicei ii s-ar fi intamplat ei in preajma altor persoane.
- Nu trebuie sa imi multumesti pentru compliment,as vrea sa vitez un teatru sau orice alte locati care sunt in acest oras,poti alege tu,nu ma deranjeaza! Asteptand ca sa-si faca chelnerul aparitia pentru a-i achita nota,fata isi plimba privirea prin local,observandu-i clienti,pareau scosi ca dintr-un film avand hainele ales cu mare grija pentru a nu fi criticati de ochii din jur preferand sa abordeze o tinuta pe masura.Cu coada ochiului,continua sa se uite la el,intrebandu-se oare de ce pe moment chipul sau ii paru familiar.Atat de bland cu o pivire calda,incerca sa o ascunda de alti ascunzand-o de alti.oare de ce facea asta tanarul? Se intreba in sinea ei,nu se astepta sa gaseasca un raspuns caci doar el il avea.
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeMar Iun 04, 2013 9:45 pm

Statuse cu privirea atintinta spre ea, apoi isi muscase buza inferioara foarte lent pentru a se abtine din ras, fata ei adorabila si jucausa il facea sa radieze din multe parti de vedere.
Se gandi la ce locuri sa o conduca pe aceasta apoi brusc ca un fulger, gandul de a o duce in atelierul lui de muzica si creatie ii aparu in minte ca o ocazie de a o avea aproape in intimitatea lui caci pentru el nu toata lumea putea vedea tot ce il ascundea ca o enigma.
Se ridicase de pe scaun observand chelnerul si platise consumatia, doar nu avea sa o lase pe fata sa faca asta, nu ii statea in caracter acest lucru.
O luase de mana facandu-i cu ochiul si incepuse sa fredoneze scurt niste note muzicale ce il inspirau pe moment.
- Te voi duce..daca imi permiti...intr-un paradis, esti de acord? o intrebase sarcastic, casa lui nu era tocmai un paradis, dar daca avea sa fie cum credea el cu siguranta ar fi ramas impresionata si ar recunoaste meritul lui.
Fata ii se parea deschisa la orice, cu o finete rar intalnita, ce il facea sa se comporte foarte familiar si totusi protector, nevrand sa fisureze cumva opera de arta ce il insotea la brat.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeMier Iun 05, 2013 6:05 am

Ridicandu-se de la masa,incet impinse scaunul,luand poseta,curioasa cauta prin ea,dupa pormoneu,pentru a-si achita consumatia dar nici bine cu reusi sa-l scoata caci tanarul deja a platit in locul ei,nu era nevoie sa faca asta,ea l-a inivitat si el platea?Nu prea era de acord dar tacu,avea sa se revanseze intr-un mod sau altul fata de el.Multumindu-i ,facu o plecaciune,tipic cum a fost invatata de catre familia ei,mai bine spus de bunica care a avut un rol important fiind ceea care invartea sforile in casa,unde cuvantul ei era comanda.Niciodata nu a prea agreat-o pe bunica ei ce-i drepta,ii indisplacea modul cum privea anumite lucrurile,criticand orice atunci cand nu ii era nimic pe plac,norocul fetei a fost ca nu a avut nimic de argumenta in privinta mutari in oras.
Ascultandu-l pe baiat,afiseaza o expresie putin confuz,cazand pe ganduri,incerca sa isi de-a seama la ce se referea cand ii spuse paradis,cu un interes ce crestea in ea,nu isi lasa glasul sa se auda,doar ramase tacuta,simtand cum mana lui o cuprinde pe a ei,observa actiunea facuta cu ochiul,lasand un chicot,picioarele incep sa se miste,urmandu-l,isi arcuieste buzele intr-un mic zambet,vroia sa vada locul unde o va duce,cu siguranta ca avea sa o impresioneze intr-un mod placut lasandu-si prezenta placuta sa ii fie ghid,conducand-o cu atentie,aratandu-i drumul exact.Privirea si-o plimba prin oras,chipurile oamenilor pe care era pictat diferete expresii,treceau pe langa ei,preocupati cu probleme lor.
- Ah,sunt de acord dar ma-i facut curioasa,care este acest paradis ce ai sa mi-l prezinti? Intrebatoare,se tot uita,incercand sa gaseasca un reper pentru a-si da seama daca era cumva un loc,probabil,caci altceva nu ia trecut prin minte,nerabdatoare,spera ca el avea sa-i raspunda la intrebare dar dupa cum il stie,fiind genul de persoana invaluita de un aer de mister,cu siguranta o va lasa sa fiarba,in timp ce astepta.
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeMier Iun 05, 2013 6:18 am

Merse tacut pana sper locul ''paradis'' lasand-o pe fata sa fie incitata de ideea pe care i-o daduse.
Isi scoase cheile si o lasase pe fata sa intre prima intr-o camera intunecata, casa era totul bantuita pe afara, dar cand deschise lumina, totul se aprinse pe parcurs in toata camera inalta ce adapostea picturi de arta, instrumente muzicale clasce, apoi versuri compuse de el si altii puse n rama, diferite graffuri pe pereti, pe tavan lumina putea f modelata cum dorea el, intr-un sstil disco sau de opera, totul era condus de scari inalte ce te conduceau spre alte doua camere, una a lui personala ce era o dezordine a muzicii doar patul putea fi numit normal in timp ce camera paralela era o mica bucatarie care parea mai mult o biblioteca si totusi un loc unde te puteai relaxa cu siguranta.
Inchise usa dupa el, si o invitase pe fata sa faca ce vrea, putea sa se uite sau sa atinga orice, totul valora mult dar nu conta pentru el, se mandrea cu ce avea, si spera ca zambetul gingas al fetei sa apara radiant din nou din ce in ce mai mult pentru el s ceea ce vedea acum in micul paradis cum il numea el.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeMier Iun 05, 2013 8:15 am

Ajunsi in fata,unei usi,fata,il privea cum cauta dupa chei,gasindu-le deschise usa,lasand-o pe ea sa intre prima,ochii ei dase de o camera intunecata,nu putea exact sa isi de-a seama ce se afla in ea,pana ce o lumia cuprinse incaparea scotand la iveala tot ceea ce aceea obscuritate ascunse,fara a-ti permite sa tragi cu ochiul.Uimita,de ceea ce afisa,fata se uita de jur imprejur,observand detaliile si decoratiunile prezente care iti furau privirea prin combinatiile sale de elemete clasice si moderne formand o armonie placuta in care te puteai pierde.
Totul era diferit,parea ca o lucrare a unui artist,unde inceraca sa isi exprime diverse sentimente prin alegerile facute pentru aceasta incapare,total diferita de alte apartamente,majoritatea aveau un simplu desing cu care deja esti obsnuit,poate doar la cateva diferea dar in rest nimic ce sa le scoata in evidenta expunandu-i un aer mai diferit care sa iti trezeasca un interes ce se intreba de unde a avut baiatul asa idei,co ochiul liber puteai sa vezi ca aici se regasea lumea lui propie,unde te puteai cu usurinta pierde,parasind realitatea,ce nu iti mai comferea atat de multa satisfactie.
- Esti un artist,apartamentul acesta parte ca e parte din lumea ta unde iti dai viata creatiilor tale.Zambind larg,isi da-se papuci,jos,uitandu-se in fiecare camera,privirea ei cerceta pereti unde prezenta armonioasa a picturilor o facea sa se opreasca,le admira pentru cateva momente dupa ce putin mai incolo,observa un sir de versuri,apropindu-se curioasa,citise cateva dintre ele,cuvintele regasite transmiteau un val de sentimente puternice,fiind profunde,te faceau sa tresari,atragandu-te mai mult parca dorind sa le citesti iar atunci cand ajungi la final,vrei o continuare.
- Tu le-ai scris? Cu o expresie intrebatoare il trase pe tanar de mana pentru a-si indrepta atentia inspre ea,indicandu-i versurile pe care le-a citit,ramase impresionata,vroia sa afle care a fost sursa lui de inspiratie ce i-a ghidat mana sa i-a o ustensila de scris si sa treaca acele cuvinte pline de profunzime pe foaie,a fost ceva nou,niciodata nu a mai cunoscut pe cineva atat de pasionat ca si tanarul de langa ea.
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeMier Iun 05, 2013 8:23 am

Fata ii aratase niste versuri exact pe inteles pentru ea, niste versuri pe care le scrise pentru ceva ce dorea el, adica absolutul.
:- Si in iad daca ajung o sa zambesc
Tu imi dai incredere in mine, ca o sa reusesc
Chiar nu credeam ca ai sa plangi
ca ai sa vii si ai sa imi rupi sufletul,
tu nu gandesti?
In sufletul meu ploua, vorbesc cu tine!
Poate nu esti singura care vine si pleaca
dar esti singura care as vrea intr-o zi sa se intoarca''
asa era, totul parea o creatie pentru el.
Se assezase pe canapeau lui confectionata si o invitase sa ia loc:
-Mersi, as putea sa scriu un cantec si pentru tine, imi pot lasa numarul tau de telefon sau altceva prn care sa te pot gasi? o rugase pe un ton rugator si doritor de a o mai vedea inca o data in viata lui, vroia brusc sa o impresioneze, fata tocmai devenise muza lui cu chip gingas.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeMar Iun 11, 2013 2:59 am

Plin de uimire,chipul tinerei roscate privea cu interes versurile,trecand-o un fior numai la citirea lor,isi incruciseaza mainile la piept,nu stia exact de ce la citirea acelor cateva cuvinte expuse pe perete o faceau sa tresare.Clipind de cateva ori,isi muta privirea de la ele,uitandu-se la celelate elemnte din casa tanarului,atrasa de modul in care era amenajata,putea cu usurinta sa spuna ca e pentru prima data cand ochii ei dau de o asemenea incapare unde doar arta si frumosul isi aveau loc.
Un zambet micut ii se picta pe chip,cand deoda vocea lui o face sa revina la realitate,intorcandu-si chipul da ochii cu el,observand canapeau unde era asezat,invitand-o sa i-a loc.Usor isi misca picioarele,indreptandu-se inspre tanar,asezandu-se lasa putin spatiu intre ei,dand din cap la ceea ce ii spuse,nu i-a foarte mult pana ce pupila ii se mareste vizibil,lasand sa se vada cat de surprinsa era de propunerea lui.Cuvintele se impiedicau de gura ei,incercand sa iasa afara,nu reuseau,pentru cateva secunde doar amuti-se,este pentru prima data cand o persoana doresti sa scrie un cantec pentru ea.Incercand sa isi revina,tanara clipeste de cateva ori dupa care isi drage vocea.
- Ah,desigur,o sa iti las numarul pe o foaie sau adresa unde ma poti gasi,doar sa gasesc un pix si o foaie..Ridicandu-si trupul de pe canapea,se indreapta inspre sufragerie unde si-a lasat poseta.Luand-o de pe cuier,incepe sa cotrobaie prin ea,avea o multime de lucruri,nici ea nu stia exact de ce le purta dar ii placea sa fie sigura,totusi in poseta se putea remarca o harababura totala,nimic nu parea sa aiba un loc stabil,tot continutul se afla intr-o dezordine totala.Concentrata cauta,pana ce intr-un final a dat de ceea ce vroia,inaite de-a se intoarce la tanar,isi verifica pixul in palma,trasand o dunga cu el.
- Scuze ca a durat atat! Fiind in camera pe care o parasise cu cateva minute in urma,se aseaza pe jos cu piciorele incrucisa-te,carnetelul fiind asezat pe masuta,il deschide incepand sa-si noteze numarul de telefon si adresa unde ar putea-o gasi baiatul.Terminand,isi ridica privirea,cu un zambet pe fata,mana si-o intinde inspre el,dandu-i biletelul,
- Acolo este adresa unde ma poti gasi si numarul de telefon!
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeMar Iun 11, 2013 3:55 am

-Multumesc mult, te voi anunta in scurt timp ii spuse murmurand dulce catre fata, pana acum visaze cai verzi , nu era atent nici la el dar baremi la altcineva.
O conduse repede pe fata, dorea sa lucreze cat mai curand la promisiunea facuta, ii comandase un taxi in fata casei doar nu avea sa o lase sa plece singura la ora aceea si ii daduse indicatii soferului sa aiba grija cum conduce si adresa.
O sarutase scurt pe frunte facandu-i cu ochiul si mergand in casa ca un adolescent rebel apoi totul era intuneric.

O privire rece a postasului, un buchet albi si rosi de trandafiri in fata usii si cateva foi scrise cu ceara, parfumate si gata livrate la o adresa speciala, un sunat la usa si ea avea sa citeasca.


Te-am vazut...mi-ai placut
Ai fost ca o printesa
Am schimbat doua vorbe
De ce-ai crezut ca mi-ai pus lesa?


Pentru tine pot s-ating cerul
As putea sa despart mari
As putea sa plang
Sa scufund tot pana la nori
Caci fara tine sunt gol
Cum e toamna pomul
Nu te-as lasa sa dormi...
Sa nu mi te fure somnul.
Multe nopti pierdute
Impartind acelasi pat...
Multe vise
Ce-acum cu tine le impart
Multe amintiri
Ce-atunci cand sunt trist
Ma fac sa zambesc
Desi de multe ori
Refuz sa cred ca iubesc.
Dar sentimentele nu se pot controla
Nu ai ce sa faci...

Caci nu poti sa cazi
Cand tii pe cïneva de mana



Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeLun Iun 17, 2013 12:44 pm

Zambind catre tanar,se trezeste condusa de el inspre iesire,unde o astepta un taxi,confuza,doar dadu usor din umeri,fara sa scoata vreun cuvant.Simtand cu o pereche de buze fac contact cu fruntea ei,isi ridica privirea inspre el,clipind de cateva ori,ii face cu mana inaite de-a pleca taxiul.Chicotand,isi lasa spatele sa se afunde in sezutul moale al taxiului,care incet o conducea inspre casa.Intorcandu-si capul,ochii ei fugeau uimiti pe imaginea orasului afundat in culorea portocalie a seri ce se lasa incet peste el,lasand ca timpul crud sa treaca pe langa ea fara a-si da seama ca pierdu-se numarul orelor petrecute in preajma tanarului.
Acaparata de cladirile vechi ,a carui desing parca desprins dintr-o poveste plina de mister nu putea trece neobservabila de ochii curiosi ai unui turist nou venit in oras.plin de dorinta de-al cunoaste.Pustie zona aceasta de oameni,se ineca intr-o tacere profunda,doar gandurile ti le puteai auzi,trecand din cand in cand prin minte,lasandu-ti doar cateva cuvinte pe care usor le stergi.Parasind aceea zona,observa cum centrul orasului,plin de corpurile lenese ale oamenilor treceau unul pe langa altul,fara a da importanta detalilor de langa ei.Inchizandu-si pentru un moment ochii,sentimente de nostalgie o cuprind la reintalnirea,imagini ei din copilarie,unde era tinunta in brate de catre mama ei,ce o legana in timp ce ea adormita abia putea sa isi tina pleopele deschise.O mana ii facea contact cu umarul,tresarind,isi dechide ochii privindul mirata pe taximetrist,sta cateva minute pierduta,dupa rusinata se scuza.Iesind din el,inchide usa,multumindu-i,se indreapta direct inspre aparatamentul ei,ajunsa in fata usi,incepe sa cotrobaie prin geanta dupa chei,reusind sa de-a de ele,isi deschide usa de la apartament.Intuneric fiind,aprinde lumina,lasandu-si pantofi in hol,se duce in camera,lasand hainele sa-i paraseasca trupul,schimbandu-se intr-o pijama lejera,lenes cazand in pat,adormi cu usurinta.Pierduta in somn,aude soneria ce cu putere se facea simtita pana camera ei,buimaca se ridica in sezut,privind prin camera,isi intinde mainele.Pe un ton usor lasa sa ii pareasca printre buze un sir de cuvinte anuntandu-l pe cel care suna la usa ca avea sa apara in cateva secunde.
Fara ai pasa de cum arata,picioarele ei se indreptau inspre usa,degetele lungi,plimbandu-se pe clanta pana ce o deschise.Observa un chip necunoscut,ce ii oferea un buchet de trandafiri rosi amestecati cu cei albi si o scrisoare,luandule de el,ii multumeste.Curios se uita peste ea,deschizand-o,ii citeste continutul care o lasa uimita,simtand cu un miros de parfum cunoscut ii invada casa,lasa un zambet mic sa-i apara pe chip.Tanarul acela,cu siguranata stia cum sa lase o impresie buna,versurile astertnute pe foaie izvorau un sir de sentimente pierdute printre randuri.
Pierduta in scrisoarea lui,se trezeste la realitate cand privirea sa intalnise ceasul,deja era ora 12 fix,Ah..murmura incet,trebuia sa fie la universitate dar vroia sa ii si multumeasca tanarului pentru gest,lipindu-si palma peste frunte,lasa florile in apa.Imbracandu-se lejer,paraseste apartamentul indreptandu-se inspre locuinta baiatului.Ajunsa in fata usi lui,bate,asteptand sa vada daca era acasa.
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeMar Iun 18, 2013 7:20 am

Lucrase toata noaptea, in speranta ca fetei ii va place tot ceea ce scrisese pentru ea.
Dormise cu un parfum dulce de lacrimioare si visase atat de mult sentimentele lui din subcontient de parca era treaz stia ce se va intampla.
Se trezise brusc, dandu-se putin cu capul de biblioteca, cineva il trezise si tocmai injura ceva printre buze pana cand vazuse pe geam un inger, era ea care venise la fel.
Se imbracase cu o pereche de jeansi cu talie lunga si plecase spre a deschide usa fetei, avea doua variante inainte de a apasa pe clanta.
Prima sa ia o palma pentru tot ce a scris sau a doua de a fi adorat de fata si sa aiba o sans pentru a o cuceri.
Simtea ca fata e speciala, ca ii reda un sentiment de intregire, de suspans si de liniste, dar de dezordine in acelas timp.
Aparuse in fata ei timid, cu bustul gol si uitandu-se la chipul ei revigorant de dupaamiaza:-
Buna...Dimineata?! ii spuse cu zambetul perfect de tandru si pervers.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeJoi Iun 20, 2013 10:59 am

Prezenta in fata usi tanarului,tinea poseta pe umar,asetptand sa-i deschida,vroia sa-i multumeasca pentru gestul sau galant,nu era ceva des intalnit in ziua de astazi la barbatii.Ii se parea o persoana mai aparte,diferita,un aer de mister era prezent in jurul lui,lasandu-te cu dorinta de-a dori a-l cunoaste mai mult.Afisand un zambet scurt pe chip,observa cum usa incepea sa se deschida,ridicand putin mana pentru a-l saluta,ramane surprinsa de imaginea afisata de el.Clipind de cateva ori,isi freaca ochii,impietrita stand,doar il privea,incercand sa scoata cateva cuvinte,se incurca doar balbaindu-se.Fara sa-si de-a seama isi musca buza inferioara,numai la intalnirea ochilor ei cu zambetul sau sarmant,tanar se pierde.
- A...Ah,da buna dimineata,scuze de deranz,am vrut defapt sa i...iti multumesc
Dintr-odata un sunet,fuge printre urechile ei,telefonul rasuna cu putere,trezind-o la realitate din starea ei de stagnare.Dragandu-si vocea pentru a sterge imaginea de dinaite,i-a o postura serioasa,uitandu-se dupa telefon.Il scoate,observand cateva apeluri pierdute de la o prietena de a ei.Se pare ca o cauta cu disperare,ceea ce nu ii sta in caracter,pana si vreo cateva mesaje si-au facut aparitia.Deschizand unul dintre mesaje,il citeste cu atentie,marindu-si pupila,abia venindu-i sa creada,isi lipeste o palma usor peste obraz asigurandu-se ca e real.
Amintindu-si de tanar,inchide repede telefonul si se intoarce inapoi cu chipul inspre el,dorind sa-i spuna ceva,se opreste din nou scotocind in poseta.Stia ca i-a luat un cadou inaite de-a veni,lasandu-se pe genunchi,incepe sa scoata ce avea inautru,pana ce da-se de o jucarie mica de plus.Nu era ceva foarte impresionant,dar vroia sa-i multumeasca intr-un fel sau altul.Initial planuise sa ii aduca o prajitura,dar se razgandi,stiind ca era grabit,poate avea sa o scape si nu doarea sa iroseasca cadoul degeaba.Aratandu-i tanarului jucaria,o intinde inspre el.
- Ti-am adus un mic cadou,nu cine stie ce impresionant,dar totusi am vrut sa incerc.Zambindu-i,spera doar ca nu-l deranja foarte tare,cine stie ce facea,sau poate dormea,iar ea a dat buzna peste el.Acum ca isi aminti de mesaj,poate putea-i sa-l roage sa o mai ajute cu ceva.Avand in vedere ca era un artist,poate putea sa o indrume in privinta unei piese pe care sa o cante la pian.
- Ah,o sa par putin egoista ,dar ma-i putea ajuta cu ceva?
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeJoi Iun 20, 2013 11:08 am

Prin ochii lui puteai vedea mirarea si admiratia asupra fetei, gesturile ei de toate genurile, de la gingasie la nervi si tot asa il impresionau.
Zambise vazand cadoul ei, nu se astepta sa ii ofere ceva nici nu dorea insa sufletul ei cald si bun si-au aratat adevarata fata.
- Multumesc, nu trebuia, si da, cu ce anume? nu putea sa ii refuze ccererea, ar fi prost sa zica nu, el o adora din toate punctele de vedere, ar fi fost si gunoier pentru ea doar sa ii vada zambetul gingas si multumirea enorma.
Isi dase seama ca era pe jumatate gol, intinzandu-se dupa un maieu mulat pe corpul lui lucrat si alb apoi revenise in fata usii privind atent la aceasta care parea usor stresata de ceva, ingrijorata probabil, acel telefon stricase starea fetei se parea.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitimeJoi Iun 20, 2013 12:14 pm

Observand cum un zambet ii acapareaza chipul tanarului,un chicot ii paraseste buzele.Privirea urmarindu-i miscarile,uita ca aceasta isi lasa la vedere corpul,amintandu-si aceea imagine,o culoare usor rosiatica isi face aparitia pe obraji ei,lasand capul putin in jos,pentru a-i veni parul in fata cu scopul de-a acoperi acest gest al ei.Cateva minute,se uita doar la podea,nemiscata stand,pana ce vocea lui o face sa tresare.Ridicandu-si inapoi privirea din pamant,observa cum deja se acoperi,oarecum respira usurata.Nu pentru ca aparenta lui ar fi fost neplacuta ochilor,dar cu siguranta iar fi fost destul de greu sa-l priveasca fara sa roseasca.
- Ah,pai cum versurile tale m-au impresionat aratandu-mi ca esti un artist ce isi lasa propile ganduri pe foaie,lasand sentimentele sa treaca prin cititor ma gandeam.. Ezitand,stramba putin din nas,gandindu-se la o modalitate prin care sa-i ceara ajutorul.Nu vroia sa faca abuz de talentul lui,dar ceea ce el ii scrise o lasa cu un sentiment de uimire ce i-a intiparit acele versuri in minte.Ia pus scrisoarea intr-un album unde isi pastra toate amintirile,cel pe care il vizita foarte des,a avut grija sa fie fix dupa coperta.Asa cand o sa se simta demoralizata,avea sa citeasca ceea ce a scris el,lasand un zambet sa-i apara pe chip si sa uite.
-  Umm,pai o sa apar intr-un mic spectacol,unde trebuie sa cant la pian si nu sunt prea experimentata,ma gandeam ca poate tu stii cate ceva.. Da,tanara nu mai practica de un amar de vreme la acest instrument.Ultima daca cand a pus degetele pe clape,a fost in urma cu vreo doi sau trei ani,se temea ca avea sa de-a gres,isi mai amintea doar cate ceva din ceea ce stia dar nu ii era indeajuns pentru a avea o prezentare care sa se ridice la un nivel destul de demn.
- Ah,da vroiam sa te intreb daca nu esti cumva un inger? Vreau sa spun ca modul prin care te comportoti si iti expui gandurile par a depasi tiparul omului din ziua de astazi.Afisand un zambet,nu se astepta ca acesta sa ii raspunda,poate doar sa rada la comparatia facut.Totusi in ochii ei asa il vedea,era o persoana simpla plina de atuuri ce stia cum sa-si arate calitatile si partile bune.Nu putea sa inteleaga,dar probabil ca intr-o zi avea sa isi gaseasca singura raspunsul la intrebarile ce le avea despre tanar.
Sus In jos
Continut sponsorizat





No better than strangers. Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. I_icon_minitime

Sus In jos
 
No better than strangers.
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
4minute :: Oras-
Mergi direct la: