4minute
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


4nia forever!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 No better than strangers.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 20, 2013 11:58 pm

Dase din cap afirmativ pentru fata, lasand un zambet scurt in coltul gurii si o primise in casa.
-Cu siguranta te pot ajuta ii spuse fetei si ii deschise lumina dintr-o incapere apoi ii aratase cu degetul pianul achizitionat de la oglinda mare, te puteai studia perfect in ea in timp ce cantai, iar ea ar fi parut cu siguranta un inger rupt din rai cantand melodios sunete de pian.
Ridicase din spranceana la intrebare fetei, el inger? mai degraba un mic demon ce isi dorea libertatea sufleteasca, un monstru ce se ascundea in lacasul lui sperand la o lumina vie ce sclipea parca in ochii ei c de safir.
Se asezase pe un scaun, scuturandu-si parul pentru a se relaxa, mai rebel de felul lui intelegea orice tampenie dar unele probleme in depaseau:- Si ce anume ar trebui sa se intample la acest spectacol? o intrebase in timp ce ochise paharul cu lichior si se indrepta spre el pentru a-si umezi buzele vinete si moi in timp ce isi lasa parfumul in incapere sa se alature de al fetei.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 21, 2013 7:05 am

Cu un zambet cand auzi raspunsul tanarului,intra in casa,descaltandu-se intai,isi lasa la intrare pantofi cat si poseta.Urmandu-l pe baiat,curiosa privirea ei era atenta din nou la desingnu-l pe care il aveau camere.A ramas placut impresionata de la prima visita,ce-i drept nu iti trebuia foarte mult sa-ti dai seama ca acest apartament iesea din tiparul celorlate,lasand sa iasa la iveala imaginatia celui care a condus la crearea incaperilor.Observand cum o spranceana ii era ridicata,lasa un chicot sa-i paraseasca buzele,trebuia sa se astepte ca aceasta avea sa fie raspunsul lui la comparatia pe care i-a facut-o.Totusi parerea ei tot la fel a ramas,chiar daca el nu era pe aceeasi lungime de unda.
- Iti sunt recunoscatoare pentru ajutor si deasemenea iti raman datoare.Pasilor izbindu-se usor de podea,faceau zgomotul tipic pe care deseori il auzeai,cutreierand un hol nu prea lung,ajung in fata unei usi.Clipind putin,nu tine minte ca el sa-i fi aratat aceasta parte,nerabdatoare din fire,astepta sa vada ce se ascundea dupa usa.Uimita de simplitatea acestei camere,fata se uita de jur imprejur,intalnindu-si figura cu oglinda.Se apropia de ei,observandu-si reflexia,o atinse odata dupa care se intoarse inapoi la tanar.Usor picioarele fac cativa pasi,apriopiata de pian,isi trece degetele pe el,amintandu-si de placerea ce i-o producea atunci cand auzea sunetele linistitoare produse de el.Trezindu-se din visare,se intoarce inapoi spre tanar.
-  Ah,la acest spectacol,pai ar trebui sa sustin un recital la pian,unde am nevoie de o melodie,iar problema e ca eu nu am mai pus mana pe acest instrument de un amar de vreme,si as putea spune ca scartai,adica am nevoie de un indrumator. Cu siguranta,era neindemanatica acum,doar cate ceva mai stia doar din amintiri despre instrument,se mira inca cum de au ales-o,nu se astepta,probabil ca din lipsa de persoane,caci exista alti mult mai buni ca ea.
Observand paharul din mana tanarului,confuza,doar privea,nu stia ca acesta bea,dar era placerea lui,plus ca nu parea genul care sa faca abuz de bauturi,cel putin asa impresia i-a lasat.Silentios un parfum isi face aparitia in incapare,invaluind-o cu totul in mireasma sa,era unul barbatesc,altul nu avea cum.
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 21, 2013 7:32 am

In momentul cand lasase joc paharul privise rece spre lichidul albicios apoi se indreptase spre ea insa trecuse pe langa asezandu-se pe scaunul de la pian.
Asadar fata avea nevoie de ajutor pentru o melodie la pian, isi trecuse un deget peste o clapa lasand nota muzicala sa se auda in ecou apoi zambise trist pe el.
- Stii, cand eram mic, mama obisnuia sa imi cante la pian un anumit tip de melodie.. o spuse pe un ton melancolic si incepuse sa cante usor notele, apasand parca cu durere dr gratie clapele pianulu in mintea lui derulandu-se acele amintiri groaznice pe care nu le credea reale acum.
De ce nu ajunse la momentul potrivit acolo pentru a fi alaturi?! De ce Dumnezeu ii luase cea mai importanta femeie de langa el?! De ce ramasese singur pe lumea aceasta nici el nu stia exact, vroia doar sa arate cat de ambitios putea fi in fata fetei dar era un las in cea a destinului.
Cand ultima nota isi facuse aparitia dupa celelalte mai dure si grave accentuand durerea lui privise spre oglinda din fata suspicios apoi zambise ca un prost de ceea ce facuse, ce penibil parea.:-Ma scuzi..Am sa te ajut sa stapanesti din nou pianul, sunt singur ca aceste degetele finute si lungi vor avea o gratie buna la pian ii zambise sarutandu-i mana usor aproape ca nu indrasnise sa le atinga, doar le cuprinse in mana lui apoi le dase drumul precum unui fulg.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 21, 2013 9:44 am

Clipind de cateva ori cand auzise ceea ce ii spuse,tanara nu scoase nici un sunet doar se impropti de perete. Cu siguranta mama lui era priceputa in manuirea acestui instrument,fara a uita sa mentioneze ca ii placea ceea ce auzi-se,ii se parea un un gest de iubire arata de o mama fata de copilul ei.Nici un membru din familia tanerei nu canta la vreun instrument doar ea,si a facut acest lucru doar din dorinta de a uita de anumite lucruri ce o deranjau cand era acasa.Era un fel de eliberare prin muzica,deseori reusea sa o calmeze,indepartand tot acel amalgan de sentimente care isi faceau aparitia.
Zambind,doar il urmea pe baiat,observa cu cata lejeritate se aseza,incepand sa-si lase degetele sa treaca peste clapele pianului,scotand un sunet melodic care rasuna in urechile ei.Usor o atingeau notele muzicale ale melodiei,lasand-o sa se afunde mai tare in melancolia ce o detona dar care ii dadea senzatia de relaxare.Cantata atat de usor,parca ar fi mana unui expert,rupta dintr-un film vechi ce-l il vizionai cu placere.Inchizandu-si pentru cateva secunde ochii,doar asculta,ii placea ceea ce auzi,nu era melodiile cu care s-a obsnuit,mai bine spus,melodia aceasta ii era noua,nu a avut sansa sa dea peste ea ,pana acum.Clar ii era,tanarul din fata ei avea talent si stia ce face,a fost o decizie bine luata cand a decis sa-i ceara ajutorul.
La auzul voci lui tresare,deschizandu-si ochii,simtand cand cineva ii lua mana si usor i-a sarutat-o,nu era altcineva decat el,surprinsa,clipiste de cateva ori.Gestul lui atat de galant,o lasa muta,in ziua de astazi nu prea dadea peste barbati care sa mai adopte un astfel de comportament galant.
-  A, sunt sigura ca o sa reusesc,doar nu degeaba ti-am cerut ajutorul,dupa aceasta mic specatol,mi-a dovedit ca a fost cea mai buna alegere. Afisand un zambet pe chip,era nerabdatoare sa invete din nou ceea ce uita-se de mult.Nu se astepta sa cante la fel de bine ca si el,caci nu se ridica la un asemenea nivel dar spera ca cel putin sa reuseasca sa atinga macar putin din ceea ce el reusi.
Mutandu-si palma pe obrazul lui,sta putin asa,amintandu-si de expresia ce-a avut cand a cantat aceasta melodie.Poate ii s-a parut,dar un sentiment de tristete l-a invaluit in acel moment,totusi acum zambea.
- Multumesc pentru ajutor,iti sunt recunoscatoare.
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 21, 2013 10:01 am

Isi dorea acum sa o vada fericita pe fata, de ce? nu stia de ce aceste sentimente il cuprinsera, parca vroia sa isi dea foc inimii, mintii si corpului pentru a scapa de aceasta caldura care il cuprindea.
O studiase atent poate prea atent, incerca sa isi mute privirea de la trupul ei gingas, de la zambetul ei.
-Cand termini de repetat te voi duce eu la spectacol cu masina ii spuse facandu-i cu ochiul apoi plecand din camera si respirand patetic dupa usa.
Merse spre camera lui linistit, privind fotografiile rupte pe jumatate sau arse cu femeia vietii lui, cu parul blond si ochii verzi, parca inca ii zambea vrand sa il faca sa para cu copil dar stia ca nu mai poate fi.
Mereu il certa ca era prea rebel sau artist, dar avea incredere ca va deveni cineva important si mare.
Se lasase pe patul moale, respirand sacadat de cateva ori, auzind clapele pianului cum repetau si incercau sa sune bine, partitura lasata de el pentru fata si indicatiile pe clape pentru note spera sa ii foloseasca fetei, simtea ca daca va mai sta mult langa ea cu acelas parfum de lacrimioare, ii va da lacrimile si o va saruta.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 21, 2013 10:54 am

Ascultand  cu atentie indicatile si explicatiile date de tanara,dadu afirmativ din cap,indicand ca intelese ceea ce a vrut sa-i spuna.Cam nesigura,spera ca avea sa se descurce,avea sa repete pana ce o sa-i iasa,nu trebuia sa se lase mai prejos,pana la urma tot avea sa reuseasca.Ochii ei de cateva ori fugea spre figura tanarului cand ii explica,nu putea sa nu-i admire frumusetea,si modul lui de-a vorbi,era atat de calm si relaxat,nu putea sa citeasca vreun dram de incordare,facea totul ca un profesionit.Era atat de diferit fata de indrumatori care i-a avut inaite,niciunul nu e ca el,le lipsea aceea pasiune pentru acest instrument.
- Iti multumesc,chiar faci prea multe pentru mine!  Era mai mult o straina,pe care nu a conscut-o decat de putin timp si totusi o ajuta,nici nu stia uneori ce sa spuna,fiind deseori surprinsa de gesturile lui,cu siguranta trebuie sa un inger,altfel nu-si explica.Observand cand i-am facut cu ochiul,zambeste intorcandu-se repede cu spatele catre el dand nas in nas cu pianul,simte cum obrajii incep sa-i arda.Lovindu-se putin peste,incercand sa-si revina,trage aer adanc in piept,determinata,isi trece degetele peste clapele pianului lasand cateva sunete sa iasa afara.Nemultumita de prima incercare,studiaza din nou partiturile,nu a sunat deloc ca ceea ce tanarul a cantat,mai degraba iti zgaria urechile ceea ce ea canta.
Exersand din nou si din nou,tanara intr-un final reuseste sa reproduca o melodie care ii s-a parut destul de acceptabila pentru inceput,dar nu se putea opri,vroia sa-i iasa totul ca la carte.Era constienta ca nu avea sa fie perfecta dar dadea tot ce avea mai bun si asta conta.Prins in studierea partiturilor,chipul tanarului dintr-o data ii apare in fata ochilor,nu isi dadea seama de ce,dar aceasta fiinta galanta si atat de misterioasa reusea sa-i faca inima sa bata mai repede. Clipind,isi lipeste palma de frunte,trebuia sa inceteze,clar era ca avea nevoie de o pauza.
Ridicandu-se de la pian,isi aminteste ca tanarul a disparut de ceva vreme,curioasa se intreba unde era,uitandu-se la ceas observa ca mai cam vreo patru ore si jumatate pana la recital.Parasind camera,incepe sa-l caute,nu era in sufragerie,nici in bucatarie,atunci probabil ca se odihnea in camera lui.Indreptandu-se acolo,bate incet la usa,dar aceasta se deschide,tresarind,il observa pe tanar ce se uita la cateva poze,apropindu-se de el ii pune mana pe umar.
- Scuze de deranj,doar ca am vrut sa vad daca esti bine,cum ai disparut asa brusc si nu ai mai aparut.
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 21, 2013 11:03 am

Era pierdut in ganduri, cum putea sa fie asa de inselator acestor senzatii abstracte ce il atacau in fiecare secunda?
Da-mi drumul acum!!! tresarise brusc cand o auzise pe ea, isi intoarse capul, ascunzand din nou pozele apoi zambise fals, si se uitase intr-o parte.
-Eram pe aici, ma uitam la ceva, ai reusit ceva? Asa repede? multe intrebari, putine spuse, asa era el acum. Daca s-ar fi descris in cuvinte nu isi dorea sa stie ce gandeste, isi dadea seama ca o mintea pe fata dar nu trebuia sa se preocupe nimen cu problemele si trecutul lui.
Se lasase cu capul pe spate uitandu-se pe pereti, o melodie ii rasuna in minte, el compunea adesea ce simte, la fel cum isi transmise sentimentele asupra fetei, ea probabil nu stia de ce facuse asta, nu intelegea adevaraatul mesaj insa nu o condamna, el era un ratat pe jumatate ea o floare iris in lumina soarelui.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 21, 2013 11:43 am

Mana ei aflat pe umarul lui,astepta sa-i raspunda cand dintr-odata il vede cum tresare,chipul ei cuprins de o expresie confuza incerca sa-si explice reatia tanarului.Clipind de cateva ori,il priveste,pentru o secunda parca ochii lui erau acapariti de o ingrijorare dar a fost repede ascuns de un zambet ce-l afisa catre ea,rapid isi intoarse capul ,parca incerca sa o evite.Nu intelegea,gresea ceva,sau imaginatia incepea sa-i joace feste,dar stia ca atunci cand a intrat l-a vazut uitandu-se intes la anumite poze dar le-a ascuns rapid cand ii auzi vocea.Dragandu-si vocea,incerca sa gaseasca raspunsul la intrebari ce-i fugeau prin minte.
- Am vazut,erai foarte acapart la ceea ce te uitai,nu vroiam sa te deranjez,.Isi intande mana spre el,apropind-o usor,o pune peste obrazul sau,mangaindu-l incet.Nu stia ce are,dar nu vroia sa-l vada in starea in care era,stia ca inima incepea sa-i sara din piept,numai cand palma ei a facut contact cu pielea fina a obrazului sau.Zambind,nu se astepta sa-i spuna,dar si-a dat seama ca nu e in regula,dupa modul cum s-a comportat si reactile lui.Oare avea legatura cu acele poze,il macina ceva din trecut si incerca sa ascunda acest lucru.Privindu-i ochii de culoarea inchisa precum negura noptii ce se lasa peste oras,lasandu-l sa adoarma incet.
- Ah,da am reusit,nu mi s-a parut ca am terminat foarte repede,dar acum tu esti important,se vede ca ceva te macina. Recitalul avea sa inceapa peste cateva ore bune,mai era timp,vroia acum sa stie ce era cu el,nu putea s-al lase asa,caci a fost bun,defapt mult prea generos cu ea.Sentimentele pe care i le-a transmis,o faceau doar sa se piarda cu gandul,lasand doar loc de chipul tanarului sa-si faca loc in mintea ei,incerca sa nu se abata dar pana la urma tot esua si ajungea sa-i zboare gandul exact la el.
Asteptand un raspuns,uita ca mana ei era inca pe obrazul sau,mult prea prinsa in incercarea de-al ajuta,isi apropie fata de el,uitandu-se mai bine la el,inca mai era spatiu intre ei,nu vroia sa-l sufoce,poate ca era prea mult,
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 21, 2013 12:00 pm

Clipise de cateva ori incet apoi o imbratisase subit, spera sa il ierte pentru gest dar dorea sa faca asta cu toata inima lui intunecata si plina de resentimente.
O stranse in bratele lui, privand in jos si inchizand atat de mult ochii de parca ar vrea sa planga dar era un barbat nu o fetita mica.
-Iarta-ma, doar am...mie dor de cineva, stii..mama mea a murit acum cativa ani. ii spuse dandu-i drumul si departandu-se ea. Se sprijinise de perete jucandu-se prin parul lui ciufulit de dimineata, isi dorea sa moara in momentul acela.
Era un ametit total, se tot facea el de fapt? incerca sa atraga atentia sau era un nehotarat total, un barbat ca el era un esec, de aceea nimeni nu il dorea in preajma, si nici fata mai nou, ajutorul lui era doar un mic incident sau simplu avantaj, nimic mai mult.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 21, 2013 4:46 pm

Luata prin surprindere de gestul sau,simte cum bratele puternice ale tanarului ii imbratiseaza corpul,confuza pe moment,statea nemiscata.Nu stia ce sa spuna sau sa-i raspunda,doar ii raspunse inapoi,lasandu-si mainile sa-i prinda corpul lui intr-o imbratisare,ascultand doar cuvintele pline de triste care isi faceau loc usor printre buzele lui iesind afara.Mangaindu-i incet spatele,incerca sa-i inidice ca nu are de ce sa se scuze,caci era ceva normal,in fond sa-ti pierzi o fiinta atat de importanta este dureros si greu de trecut peste.Admite ca,daca ea ar fi fost in situatia lui nu ar fi stiut cum sa reactioneze,probabil ca ar fi bocit pana in prezent,pierzandu-si un dram de speranta.
Realizand ca bratele lui o parasire,se uita dupa el,incrucisandu-si mainile la piept,vroia sa-l ajute,dar era patetica,incerca sa-si formeze propoziti ce se pierdeau in momentul cand vroia sa le lase libere.Nu a stie cum este sa pierzi un membru atat de important,ea nu s-a lovit pana acum de o astfel de durere,cert era ca nu ar fi suportat-o.Mutandu-si mana dupa ceafa,stramba usor din nas,uitandu-se prin camera,incerca sa gaseasca o modalitate prin care sa-l faca sa zambeasca.A ajutat-o mai mult decat a facut-o colega ei,desi strain fiind,putea foarte usor sa o lase naibi si sa nu-i pese deloc,rusinata fiind incepe sa-si ciufuleasca putin parul.
- Imi pare rau sa aud asta,dar nu trebuie deloc sa te scuzi ,inteleg! Pe un ton foarte scazut lasa aceea propozitie sa alunece pe buzele ei.Satul sa doar stea si sa cugeteze,picioarelei cu pasi inceti se apropie de silueta lui sprijinita de perete,avea sa incerce sa-i ridice putin moralul.Cu un deget ii atinge umarul,facandu-l sa-si indrepte privirea  inspre ea.Tragand aer adanc in piept,tanara incepe sa faca diferite imitati ale unor artisti sau persoane cunoscute de la ei in oras in propiul stil fiind acompaniate de schimbari caraghioase ale fetei.Se facea mai bine spus de ras,dar daca asa o sa-l faca sa zambeasca un pic nu conta.
- Nu mai fi abatut,o sa sa incerc sa iti aduc inapoi zambetul,stiu ca e greu dar daca promit ceva asa voi face. Apropindu-se cat el nu era atenta,un sarut ii lasa pe frunte,continuand ceea ce a inceput.Cine stie ce impresie si-a facut acum despre ea,o spune probabil prin gand ca a adus o nebuna in casa lui.Nu era cine stie ce actrita desavarsita,admitea,nu ii se potrivea aceasta meserie,caci cu siguranta era un esec dar totusi incerca.Prinsa in incercarea ei de-al face sa zambeasca se opreste  in fata lui.
- Imi este greu sa vad cum cineva atat de drag ca si tine este ranit,spune-mi ce-as putea sa fac sa te ajut?. Incet ii prinde chipul cu ambele maini,incercand sa-l faca sa o priveasca,inima ei batea cu putere de parca ar fi luat-o la fuga,se simtea prost sa-l vada asa si sa nu faca nimic.
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Iun 22, 2013 3:42 am

Inima lui tresarea la fiecare vorba dulce a ei, il facea sa zambeasca ironic felul cum isi cerea scuze, nu trebuia sa faca ea acest lucru. Parea atat de buna cu el, asa era cu oricine? Ajuta orice om la nevoie...
Oare unde gasise acest inger cu aripile parca inca mici, nu bine vizibile pentru privirea lui diabolica.
Se lasa condus de gesturile fetei, cuvintele ei rasuna in minte, o asculta si incerca sa se calmeze, sa uite totul, ii trecea imediat o suparare dar parca aceasta ii inneca inima.
-Multumesc... spuse melacolic apoi mana ei ii prinse obrazul, ochii lui ii intalnise ppe ai ei, doamne ce ochi patrunzatori si mari avea, s-ar fi pierdut in ei toata viata.
O simtea aproape ca niciodata, se vedea ca ii tremura buzele, ar fi dorit sa le cuprinda si sa le incalzeasca insa stia ca va face o greseala ca mai devreme desi surprinse o acceptare a fetei parca.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Iun 22, 2013 6:17 pm

Se uita in ochi acestuia ,parca vazand niste povesti nemaintalnite ,atat de unici ii erau ochi lui ,o faceau sa tresara simtind un fior care o curprindea nu stia ,era ea?Sau doar imaginatia ii juca feste nu putea sa .Un zambet bland purta pe buze ,inca avand ochi furati de el ,avea un zambet atat de dulce si sfios oarecum ca si al unui mic copilas care venea sa te ia de mana ca ii este frica ,si acum vrea sa fie cuprins in bratele calduroase si protective ale persoanei care ii facea inima sa tresara ,sa danzeze dupa ritmului unei voci dulci.
Vocea lui ,sunetul acela patrunzator ii dansa pe buze auzind acel multumesc ,find cu totul captivata de el ,doar surazandu-i intr-un mod suav dupa ce ochi ii se marise involuntar la atingerea calduroasa a acestuia ,simtindu-i pielea fina aprope de a sa ,facand-o sa tresara ,find lauta prin surprindere neasteptandu-se la asa ceva ,poate doar sa plece din nou,insa acest lucru facu-se ca zambesutl ei ca cresca acum find unul larg ,lasandu-i dinti vizibil ,oarecum pe chipul ei se putea vedea a sclipire mai ales in ochi sai ,orbaji findui acaprati de o slaba culoare de rosu ,acum paraca era ratacita in ochi sai incercand sa mimeze ceva ,sau macar o vorba sa lase printre buze sa ii fuga afara ,dar nimic statea amutita si il privea precum o muta care vroia cu disperare sa isi faca glasul auzit.
Nu ai de ce sa imi multumesti ,eu ar trebui defapt sa iti multumesc ca iti faci timp sa ma inveti ,adica sunt oarecum stangace si nu as dori sa esuez ,isi ciupi propi orbaji dupa cateva minute doar chicotind si din instinct poate ,isi duse mainile dupa gatul acestuia ,tragandu-l usor mai aproape si infasurandu-si mainile dupa gatul sau ,prizandu-l intr-o imbratisare puternica ,ascuzandu-i fata in umarul sau ,si intalnid  aroma parfumului sau atat de imbietor si totusi ametitor parca acum se trezise dintr-o mahmureala,insa acesta era cea mai frumoasa si dorita de ea in aceste momente dupa aceea isi lipi buzele usor peste piele obrazului sau ,sarutandu-l tandru si departandu-se usor de el ,facand mici pasi in spate .
Iti multumesc pentru atentia pe care mi-o acorzi acesta inseamna mult pentru mine ,usor ii luase mana in a sa ,oferindu-i inapoi doar un zambet sincer si pueril.
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Iun 23, 2013 12:51 am

Ramase inghetat in fata frumusetii ei, a gesturilor ei pline de tandrete, ar fi murit e dorul ei si abia acum isi daduse seama era constient ca devenise innebunit dupa ea, ca ar fi vrut-o in bratele lui pentru totdeauna.
Ah, destinul il facuse marioneta perfecta in fata iubirii, fiindca acum stia ca o iubea, felul cum ii multumea, cum il sarutase pe obraz, simtea o caldura arzatoare in acele locuri.
Isi daduse o palma mintala, dand doar din cap afirmativ pentru ea, apoi o conduse spre iesirea din casa unde avea sa o duca la spectacolul ei cu masina persoanala.
-Eu...Iti urez succes, nu conteaza cat de bine canti teoretic, ci cat de bine transmiti muzica si sentimentele prin notele muzicale care te poarta. ii spuse cam tacut dar insistent, simtea ca daca o va mai privi o data in ochi o va saruta cu pasiune, o va face a lui doar pentru ca zeita de langa el avea o vraja aparte.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iun 24, 2013 12:15 pm

Se uita spre acesta ,clipind deseori si privindu-i chipul atat de senin ,parca era un inger care picase din cer ,avea acele trasaturi atat de fine si un zambet care parea a aduce cu el insusi fericirea,era atat de diferit ,era frumos si parca in ochi lui se ascundea o lume nebanuita insa plina de pasiune,desi vroia sa ii fure un sarut de pe acele buze atat de pline si rosiatice precum un fruct exotic.El insusi parea a fi intangibil ,ii erau greu sa spere ca macar pentru o secunda ca ar putea sa viseze la el ,bretonul care ii lovea lin fruntea si ochi care aveau o sclipire aparte o duceau intr-un voiaj al viselor.
Ii asculta glasul atat de bland parca era o melodie veche care se repeta in mintea ei facandu-i intr-un mod special inima sa danseze ,inspira adanc doar dand usor din cap insa  stia ca pentru ea mai existau unele intrebari la care raspunsul trebuia sa apara ,dar nu vroia inca sa le puna lasa totul in vraja misterului sa fie cazut.Isi dase usor mainile peste fusta ,scuturand-o usor dupa mutandu-si privirea din nou spre el insa decise sa nu se uite prea mult la el caci probabil o va face nebuna ,doar se multumea cu privir scurte lasand un oftat mai mult pentru ea sa ii scape printre buzele de culoare roazlie dupa ce dand scurt din umeri.
Iti multumesc insa ,totusi este ceva cu totul diferit si nu stiu cum va reactiona public desori ochi lor find obisnuiti numai cu imagini perfecte adica parca uneori as apartine unei lumi diferite ,usor apleca chipul prvind podeau dupa aceea il ridica rapid in sus doar zambind copilaros si fluturand mana in aer fara sens dupa ce inca o data ii zambi acestuia si urmandul spre destinatie ,desigur cu o oarecare curiositate privea pe geam oarecum find atrasa de casele intr-un mod antic pareau a fi construite ,insa isi muta privirea spre acesta dupa spre masina sa oarecum marind ochi find luata prin surprindere.
Iti multumesc pentru gest ,este foarte frumos din partea ta chiar nu stiu ce sa mai zic ,parca ma pierd prin cuvinte ,chicotind usor ascuzandu-si buzele dupa palma afisand un zambet plin de viata mai ales ca el era impreajma sa.Poate ca avea ceva potential ea ,insa oare ce visa el oare cum reactiona la o singura atingere toate acesta se vor intoare ca un simplu ''Buna'; inapoi la ea caci nu avea nici o sansa sa viseze la cineva ca si el.
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iun 24, 2013 12:39 pm

Stia ca nu mai are scapare, se pierduse in acel labirint, era plin de sentimente ganduri si senzatii.
Fata era buna in orice, pe tot parcursul drumului incerca sa nu dea peste cineva sau sa treaca pe rosu ori sa nu intarzie la verde, o privea din cand in cand curios de frumusetea ei.
Vroia sa ii fure ceva ce avea ea e pret si anume inima firava ce i-ar sta minunat impodobita in dragostea si grija lui.
Oprise cu grija masina in fata locului unde fata avea sa dea un mic concert expunandu-si talentul, era gelos ca toata lumea avea sa o vada asa, el dorea sa vada sclipirea ei de stea doar pentru el.
Oftase lung privind volanul apoi o privise sarmant punand mana peste a ei si oferindu-i un zambet rupt din rai.
- Esti cea mai speciala fata pe care am intalnit-o, am incredere in tine, o sa te astept aici..ii spuse cu un glas logic si concret, cu o melodie grava, apoi ii sarutase mana fina atat de parfumata incat credea ca trupul ei era insusi facut din esenta vie.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iun 24, 2013 11:13 pm

Realizand ca masina era oprita,se intoarce cu capul inspre fereasta,privirea intalnindu-se cu locul unde avea sa cante la pian.Ii era recunoscatoare tanarului pentru ajutorul ce-l oferi,trista ca ajunse atat de repede si nu avea sa mai fie in compania lui,parca ii venea greu sa se de-a si jos.Se uita de cateva ori inspre acel loc,mana si-o apropia de usa,impingand-o incet,o deschide ,un picior si-l scoase afara,intalnindu-se cu astfaltul,lasand un zgomot familiar,produs de tocul ei sa se auda.
Ezitand sa iasa,se intoarse inapoi inspre baiat,cum ii auzi vocea,afisand un zambet,ochii ei se intalnesc din nou cu al lui,observand culoarea profunda,ce usor o putea purta intr-o alta lume,lasand-o sa se piarda in ei.Cuvintele lui,ii rasunau printre urechii,repetandu-se ca o melodie,ce-i facea inima sa bata cu putere,intampinand-o cu un sentiment care isi facea loc fara sa-si de-a seama prin ea.Simtand cum buzele lui,fac contact cu pielea maini ei,cipeste de cateva ori,uitand de timpul ce se scurgea pe langa ei,nici macar nu a numarat minutele scurse in preajma lui.Buzele de culoare rosiatica ii le privea,apropindu-si chipul de al lui,telefonul ii suna,oprind-o,realizeaza ce era sa faca,rapid se indeparteaza.
- Ah,multumesc pentru compliment, de ce nu intri si tu? Adica...daca as avea un chip mai cunoscut mi-ar fi mai usor. Deja era timpul ca ea sa fie in spatele culiselor si sa se pregateasca,telefonul continua sa sune in disperarea,cu siguranta nu era alta decat prientena ei disperata ce se temea ca nu avea sa apara.Tragand aer adanc in piept,intr-un final se decide sa paraseasca masina,inchizand usa in urma ei,ii face cu mana baiatului.Picioarele incet ii se indreptau inspre aceea incapere.Odata intrata in ea,este intampinanta de cateva persoane care o duc intr-o cabina,unde o schimba si o aranjeaza.
Privindu-se in oglinda ,observa rochia de culoare neagra,cu bretele care era lunga si mulata pe corp dar la spate dezgolita.Stramba usor din nas,cand isi lua sandalele elegnate cu un toc mult mai inalt decat cele cu care era obisnuita,la gat ii este asezat un lant din margele,incercand sa-i de-a o imagine eleganta cat si clasica,fara a scoate in evidenta prea multa extravaganta.Singura fiind acum,se aseza pe scaun cu mana improptita de masa,numarand minutele care se scurgeau cu rapiditate.Nici bine nu apuca sa se ridice ca deja era randul ei.
Amintandu-si ceea ce ii spuse tanarul,trage aer adanc in piept,iesind pe scena,se uita prin sala,nu stia de ce ,dar astepta sa-l vada pe baiat,mintal se certa cu ea insusi,spunandu-si sa inceteze.Zambind inspre public,se aseaza la pian,incepand sa isi lase degetele sa faca contact cu clapele.
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Iun 25, 2013 12:09 am

O privise atat de lung si insistent incat nu isi daduse seama ca isi apropia buzele din ce in ce mai mult e fata ei apoi fuse intrerupt de glasul ei dulce.
El sa intre acolo? Nicicand, avea sa o astepte aici, o va veghea cu gandul, ii va fi calauza din emotie.
- La final vei prefera sa nu fi fost acolo ii spuse mangaindu-i obrazul cald apoi lasand-o sa plece si sa isi faca treaba in incinta aceea.
Planul lui? sa conduca pana la cea mai apropiata bijuterie si sa ii ca premiu ceva special, fiinca ea era speciala.
Cauta ceva care sa o reprezinte, ceva care sa exprime toata dragostea lui fiindca aflase de la sufletul lui ca o iubea, o adora ca pe o zeita.
Ar fi venerat-o daca i s-ar fi dat voie dar inca nu era de acord, oprise masina cautand cu privirea ceva de pret si scump, banii nu erau importanti fiindca cunoscuse insusi un diamant.
Ochise ceva perfect pentru fata cumparandu-l fara sa mai tina cont de costuri, dorea sa fie inapoi la timp, pentru ca nu isi dorea sa intarzie, stia ca fata avea incredere in el, si nu isi permitea sa o dezamageasca.
Stia sigur ca incanta lumea cu muzica ei, ca ii ascultase sfatul iar acum primea admiratie si aplauze datorita talentului lui ascuns.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Iun 25, 2013 9:05 am

Degetele atingeau incet clapele pianului,lasand sunete a unei melodi foarte cunoscute ei sa rasune prin sala,mintea goala de ganduri,parea ca se pierdu intr-un negru absolut unde doar notele muzicale isi aveau locul.Privirile atintite asupra figuri ei,parca asteptau cu nerabdare o greseala sa apara si sa-i faca pe chipuri sa le apara o expresie surprinsa ce indica  satisfactia pe care o primeau ca avuse dreptate.Uni dintre ei erau aici doar pentru a-si incata urechile cu putina muzica,caci nu toti cei veniti erau atat de critici.
Intr-un final rasunand ultimele note ale melodiei,tanara se ridica,lasand sala sa-i umple auzul cu lovituri ale palmelor una de alta ce ii aplaudau prestatia,facu o plecaciune,multumindu-le subtil.Inaite de a parasasi scena,cere microfonul celui care se ocupa cu prezentatul,mirat de gestul ei,curioase persoanele aflate in sala asteptau sa vada ce avea sa spuna.Dragandu-si vocea,lasa un zambet sa-i apara pe chip,lasand lumina candelabrelor sa cada pe figura ei,punand in evidenta rochia simpla de culoare inchisa ce i-a fost aleasa.Tragand aer adanc in piept expira ,incepand sa-si miste buzele,spune ceea ce are de spus,mai concret,desi cel care o indruma-se neprezent aici,ea a tinut totusi sa lase pe cei prezenti sa stie cat ii era de recunoscatoare pentru ajutorul acordat,dupa care paraseste scena fara a-i pasa de ceea ce urma.
Plimbandu-se pe holul lung din spatele culiselor,tocurile inalte,izbindu-se de podea,sunetul produs de ele rasuna prin incapere.Nici nu se obosi sa se schimbe,caci picioarele ei trecura de mult pe langa usa cabinei,se indrepta direct afara unde o astepta tanarul,probabil deja plictist,nu ii s-a parut ca a durat foarte mult dar totusi oricine cand are de asteptat poate sa se plictiseasca.Oprita la iesire de prietena ei,ii ofera o invitatie la petrecerea ce se tinea dupa spectacol,ah..nici macar nu cunostea pe nimeni acolo,daca accepta probabil ca avea sa-i fie urat acolo,defapt nu ii i-a mult pana sa dea raspunsul,o refuza politicos.Dar norocul,parea sa nu ii surada,deoarece parca astazi,amica aceasta,si-a pus in plan sa nu o lase in pace,neatent fiind,se uita doar dupa masina baiatului.
Observand-o,o lasa pe ceea care o tinu de vorba singura,se duse direct inspre masina lui,facandu-i cu mana,isi arcuieste buzele intr-un zambet,privindu-l pe tanar,deschide usa,intrebandu-se oare cum de a reusit el sa reziste fara sa se plictiseasca atata timp singur.
- Se pare ca intr-un final am reusit sa inchie si acest mic concert,iti multumesc pentru ajutor,ah acum ca mi-am adus aminte,nu te-ai plictist asteptand?
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Iun 25, 2013 9:48 am

O astepta in masina, ajunse la timp in fata locului stabilit, era cam emotionat pentru ceea ce avea sa ii ofere insa in fata ei sau a altora purta mereu masca aceea plina de maturitate si siguranta, de sarm si timiditate.
O privise pe aceasta luat prin surprindere, observand cum intrase in masina cu zambetul ei orbitor de calmant intrebandu-l daca se plictisise. Avuse timp? nu prea si oricum ar fi asteptat orcat dupa ea.
Dase negativ din cap, lundu-i mana si punand-o intra lui apoi o deschise spre privirea ei, ii aratase un inel cu gravura din aur alb, cu un fluturas micut ce raspandea o jumatate de inima in aripi, era un model frumos si rar intalnit, ceva ce o caracteriza ea era o fiita firava si gingasa, speciala si frumoasa precum fluturele si ii furase inima jucandu-se cu ea probabil sau ducand-o departe cu ea.
- Acesta este pentru tine...ii spuse lasandu-i mana incet, apoi si le puse pe volan incepannd sa conduca, nu dorea sa stie reactia ei caci o lua la goana cu gandurile si emotiile asa ca mai bine isi ocupa timpul cu altceva.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Iun 25, 2013 12:05 pm

Se aseza lin in masina ,mutandu-si privirea spre acesta afinsand un zambet plin de viata dupa ce usor batuse din palme avand o urma de satisfactie ,desi si ea stia ca se putea mai bine insa pentru o prima data era chiar foarte bine.Totusi era doar la inceput nu isi putea permite in a forta nota prea mult , stia ca daca va face pasi micuti precis avea sa evolueze ,inca mai era timp .Isi dadu-se parul peste spate asezand cateva suvite de dupa ureche ,privind bland in jos ,avea inca un sentiment ciudat cand era langa acesta , inima sa incepea sa tresare .Mana  si-o duse usor la piept ,tragand aer adanc ,calmandu-se ,din nou isi scutura usor capul ,incruntandu-si sprancenele dupa ce lasa un oftat sa ii scape printe buze ,trebuia sa inceteze,cu siguranta erau alte femei care ii atrageau privirea.
Ochii find atrasi de el,o face sa clipeasca mutandu-si privirea de la el catre inel,find surprinsa,nu stia cum sa reactioneze.Nimeni nu ii mai spuse ei aceste cuvinte ,era ceva inexplicabil ,parca vroia sa planga,se stapani afisand un zambet multumitor,nu putea sa se lase invadata de sentimente,stia ca a inceput sa developeze intr-un mod romantic sentimente pentru el.Modul lui de a gandi,vorbi si actiona au acaparat-o complect,o persoana ce a reusit sa o atraga prin simple cuvinte si gesturi care deseori o lasau fara cuvinte.
- Cuvintele nu cred ca-si au rostul,caci acest inel exprima mult mai mult decat atat,a fost ales cu grija,lasand sa iasa la evidenta unicitatea sa redata de sentimentele ce izvorasc cand il prvesti,iti multumesc.
Admirand frumusetea inelului,precis ales cu multa grija,lasandu-l sa-si arate adevarata valoare care se putea masura doar in sentimtele depuse la alegerea lui. Chicoti usor luand  cu grija inelul , il aseza pe degetul ei ,privind spre baiat,lasa visibil un zambet.Tragand aer adanc in piept,total absorbita de imaginea sa ,arata atat de diferit si unic pe langa multi chiar daca ea nu a avut tangente cu multi barbati acesta era  parca rupt dintr-o poveste si aruncat sa se rataceasca in  lume asta cautandu-si rostul insa mereu ajungand in acelasi loc .
Musca buza inferioara subtil dupa care se ridica usor de pe scaun ,ajungand ca buzele ei sa ii atinga peilea calda a obrazului,presandu-le usor ,il saruta tandru dupa care se departeaza ,mutandu-si privirea spre ferestra se gandea la el,vroia sa il atinga cand disparea si o lasa pe ea cea neschimbata sa rataceasca in singuratate .Ochi si-i inchise pentru cateva clipe ,pe buze findu-i picatat un zambet larg si foarte plin de viata ,caci in mintea ei se intiparise vocea acestuia partunzatoare si chipul sau.
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Iun 26, 2013 2:10 am

Se trezise din vis, aproape franad brusc masina ca ii simtise buzele atat de aproape, franase spre o straduta mai necirulata vrand sa puna capat acstui joc copilaresc si atat de dureros.
O privise pe fata stiind ca o va pierde probabil daca ii v spune adevarul dar spera in inima ei dulce, spera ca totul sa aiba un final fericit la fel ca in basme.
Oprise motorul masini, vrand sa aude linistea apoi o sparse cu vocea lui galanta si grava-Stiu ca pare o prostie...insa ceea ce simt cu adevarat pentu tine se numeste Iubire ii spuse acesteia, apropiindu-i barbia de a lui, sarutand-o atat de calm si incet, buzele acelea patatea de otrava, tanjea sa le simta gustul. stia ca parea un nesimtit pervers vrand sa le muste insa nu isi putea stapani instinctul de barbat care dorea femeia iubita doar pentru el, doar pentru a o venera. Se oprise,nu simtea nimic apropiat, el nu era un monstru care obliga sau cersea un sarut, iesind din masina si dase cu pumnul de capota, gresise enorm lasand-o acolo asa ravasita,dar aceasta avea nevoie de aer si de linstite.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Iun 26, 2013 2:32 pm

Tresarind in momentul cand masina franeaza brusc,confuza se uita la tanar,caci nu intelegea gestul,o speria pe moment,deoarece se gandea ca cine stie ce s-a intmplat de a fost nevoit sa calce asa dintr-o data pe frana.Intorcandu-si chipul,respira usurata dandu-si seama ca nu s-a intamplat nimic,privirea ei se uita pe fereastra,nu stia locul unde era,doar o strada goala,lipsita de orice vietate umana,curioasa doar se uita,dupa care se intoarse inapoi cu fata catre tanar.Ochii lui erau gata sa ii transmita ei un mesaj din care sa isi de-a seama singura despre ce era vorba.
Vocea lui incepu sa-i rasune printre urechi,atenta la el,asculta cuvintele ce-s lua zborul de pe buzele lui,prizand viata,surprinsa de ceea ce aude,nu apuca nici sa-i raspunda,deoarece simte cum barbia ii este apropiata de a tanarului,o pereche de buze fine sunt presate peste ale ei,atingandu-le intr-un sarut bland.Inima parca incepea sa o i-a la goana,batand intr-un ritm alert,parca se pierdu intr-un vis mult prea frumos pentru a fi real.Nici prin cap nu i-a trecut ca avea sa ajunga intr-o astfel de situatie cu baiatul,inchizandu-si ochii,pentru cateva momente sta nemiscata,pierzandu-se in sentimentele care isi faceau incet aparitia.Deodata se trezeste,clipind des,cand buzele lui le parasesc pe ale ei.Isi indreapta mana inspre ele,atingandu-le cu un deget,inca mai simtea gustul dulce al baiatul care a ramas intiparit pe buzele ei.
Dandu-si o palma peste frunte,se lasa cu spatele pe scaunul masini,doar urmarind miscarile tanarului cu coada ochiului,o baga in ceata,nu putea sa inteleaga de ce a lasat-o,mana si-o da-se prin par,dand cateva suvite dupa ureche.Isi lasa pleopele ochilor sa se inchida,mintea repetand scena dintre ei doi ca un film vechi,masandu-si tamplele,stia ca deja s-a afundat intr-un joc unde a fost capturata de sentimentele ce o faceau sa suspine dupa el.Auzind o pocnitura,pe chip ii apare o expresie surprinsa,hotarata deschide usa masini,parasind-o se indreapta inspre el.
- Nu doar tu esti cel care simte acest cuvant numit iubire,tu esti cel care a reusit sa-l trezeasca in mine! Usor isi misca picioarele apropindu-se de el,ii puse mana pe umar,privindu-i chipul,isi duce mana pe un obraz,incet il mangaie,dupa aceea isi inchide ochii,prinzandu-i buzele intr-un sarut.
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 27, 2013 12:39 am

Era atat de suparat si nervos pe el, cum putea reusi mereu sa dea esec sau sa strice toate momentele?
Simtise sunetul usii trantite, se uitase speriat spre fata, credea ca va pleca de langa el ca va fugi din locul acesta insa mare ii fu mirare cand aceasta ii acceptase sentimentele, vocea ei fuse atat de gingasa cand ii spuse ca il iubeste incat fu mut de bucurie.
Buzele ei fine facura contact cu ale lui, o prinse de talie tragand-o in bratele lui si sarutad-o cu foc, crezand ca aceasta era premiul lui asteptat de mult timp.
Isi strecurase timid llimba peste buzele ei, explorand ficare coltisor al gurii sale dulci, lasand gustul iubirii sa faca loc in trupul lui, inima ii accelera in fiecare secunda.
-Esti minunata ii spuse atat de fericit incat o luase pe sus in brate si se invarti cu ea ca un rebel indragostit pentru prima oara.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 27, 2013 5:45 pm

se uita spre acesta ii urmarise gesturile ,dupa care clipi de catvea ori doar lasand visibil pe buze un zambet senin ,idicandu-l ca totul este in regula mai degraba era ca si cand furtuna deja trecuse acum nu mai efra loc de griji sau de alte ganduri inegurate care ii puteau cauza atacuri sau chiar crea panica si ea chiar nu ar dori sa il vada pe acesta din nou un ratacitor al propiei minti ,era ca si cum ai fi un prizonier intr-o cusca ,precis ca deseori va fi alaturi de el vrand sa vada pe chipul lui balnd dor un zambet schitat unul plin de viata,zambi mai mult pentru ea cand observa zambetul care era pictat pe fata lui ,vazand cum buzele acelea pline de culoare rosiatica se arcuise intr-un zambet ,inima ii facu-se sa doreasca sa o ia din loc.

Simitise gustul dulce al buzelor lui cand acestea se contopise cu ale sale ,find usor presate peste ale ei ,isi aseza mainile line pe pieptul sau cand fuses trasa mai aproape usor simtind mirosul parfumului sau ,atatat de diferita oarecum puternica si foarte sensibila se vedea cum era el de adevarat cel care iubea ,era bland si foarte unic printre multe persoane intalnite acesta chair ii facea inima sa tresara ,sa bata cu putere nu o putea controla chiar daca incerca ,sansele erau egale cu zero caci odata ce se indragostise nu putea sa mai isi ceara scuze ,caci nu regreta nici un moment petrecut cu acesta ,probabil era era ingerul ratacitor pe care il asteptase.
Tresari oarecum cand simtise ca limba acestuia isi facuse loc printre buzele ei ,il saruta inapoi cu pasiune dupa care isi duse mainile dupa gatul sau ,tragandul mai aproape ,tinandul intr-o imbratisare stransa ,paraca neavand de gand sa ii dea drumul ,nu vroia sa ii scape il vroia doar al ei sa fie si nimic altceva ,acum se comporta precum un copil care nu avea de gand sa ii dea drumul manei mamei sale find mult pre atasat de ea ,probabil si era cam asa in acest moment nu avea in minte si nici nu planuia sa ii mai dea drumul acestuia,se simtea atat de bine in bratele lui ca nu putea sa explice para cuvintele sale se pierduse intr-un abis ,nu mai reusea sa le gasesca sau cumva sa explice aceste sentimente.
- Tu esti cel minunat un raset ii scapa printre buze lasandu-l pe acesta sa o invarta in timp ce mainile sale erau infasurate dupa gatul sau .
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 28, 2013 3:40 am

Se oprise din invartit, ametind putin, nu dorea sa pice cu fata pe jos, oricum era fragila si parca tinea in brate un puf de lebada gratioasa si frumoasa.
-Unde ai vrea sa mergem acum printesa mea? ii spuse lasand-o pe bancheta din spate sa isi revina ca pe frumoasa adormita si se duse inapoi la locul lui bucuros si mandru de ceea ce detinea asupra lui acum.
Stia ca avea in grija un diamant ce parea ca nu se va sparge niciodata insa cum o melodie de a lui spunea'' si diamantele se sparg'' era precaut cu fata.
Se asezase pe scaun bagand cheia in contact si intorcandu-se cu fata spre fata, o privea cu o sclipire inflacarata, o dorea atat de mult langa el, dorinta ei ii er porunca, stia ca trebuie sa o respecte in toate domeniile.
-Esti frumoasa... o spuse hipnotizat , nici nu se auzea pe el insusi, era ca o constatare totul, apoi zambise pervers inapoi privind masinile care treceau in jur, aranjandu-si parul ciufulit.
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





No better than strangers. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: No better than strangers.   No better than strangers. - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
No better than strangers.
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
4minute :: Oras-
Mergi direct la: