4minute
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


4nia forever!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Trupa: B.A.P

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

Trupa: B.A.P Empty
MesajSubiect: Trupa: B.A.P   Trupa: B.A.P I_icon_minitimeVin Apr 12, 2013 9:14 am

B.A.P ( este un acronim de la Best Absolute Perfect)este un grup alcatuit din 6 memebbri format de TS Entertaiment in 2012 ,grupul ii are ca membri pe Bang Yong Guk care este liderul ,Kim Himchan ,Daehyun ,Zelo,JongUp si YoungJae .In 26 ianuarie 2012 B.A.P inregistreaza prima piesa de debut warrior ,urmand lansarea Ep-ului de debut Warrior in Februarie 2012 ,numele fanclubului oficial a lui B.A.P este Baby .

2011 Predebutul:
B.A.P a fost format si a inceput promavarea la sfarsitul anului 2011,incepand cu Yong Guk care ia rolul de rapper in trupa.El a semnat la TS Entertaiment si a fost prezentat in videoclipul lui Song Ji Eun Going Crazy .Si facut debutul solo in 11 august 2011 cu melodia I remember care a cantat melodia impreuna cu membrul trupei B2ST Yang Yoseob .Al doilea membru ,Himchan ,un ulzzang ,multi-instrumentsit a fost a fost al doilea membru al trupei B.A.P care a a fost introdus publicului ca MC pentru un program de muzica pe MTV Korea numit '' The Show''.Si in sfarsit ,in 23 Noiembrie 2011 ,Zelo cel de al treilea membru al trupei ,este prezentat publicului impreuna cu Young Guk ,sub numele de Bang & Zelo ,in acest timp ei promoveaza piesa Never Give Up.


2012-Warrior si Power

In ianuarie 2012 grupul a inceput un reality show numit Ta Dah it's B.A.P care a fost difuzat pe SBS MTV.Show-ul se concentra asupra celor sase membri pusi in rolul unor extraterestri ,de pe diferite planete , care lucreaza impreuna pentru a debuta ca si B.A.P pentru a-si salva planeta moarta Mato ,ei vor sa cucereasca lumea.
In 26 Ianuarie 2012 grupul debuteaza cu piesa Warrior ,care a fost lansata pe MTV Korea ,descris si '' puternica si carismatica'' .In plus Nancy Lee de la Enews World a scris ''Se pare ca B.A.P se diferenteaza de celelate grupuri de k-pop ,de pertty-boys care domina in prezent k-pop-ul .Cu o dura imagine de bad boy ,zdrobesc geamurile masinilor , ,si ceea ce mai fac baieti .Promovarea a inceput pe un show coreean ''Music Bank'' ,urmat de altele.
In 28 ianuarie B.A.P a sustinut un showcase de debut in Seoul ,unde au participat peste 3.000 de oameni,In 3 Ianurie2012 Ep-ul Warrior a debutat in Billboard's World Albums Chart pe locul 10 .In Coreea de Sud ,warrior sa vandut in peste 10.000 de copi ,doar de la doua zile de la lansare.

In martie 2012 au lansat o melodie ''Secret Love''.In 16 Aprilie 2012 .TS Entertaiment au anuntat ca B.A.P se vro rentoarce cu un nou album in 27 Aprilie 2012 .Ts Entertaiment au dezvaluit in 20 aprilie 2012 numele melodiei care a fost intitulata ''Power'' şi, ulterior, a lansat un teaser cu videoclipul piesei.In 27 aprile videoclipul Power a fost lansat pe canalul de Youtube al grupului .Ziua urmatoare B.A.P a lansat un mini-album-ul Power la diverse magazine de muzica .Dupa ce au terminat activitatea de promovare pentru ''Power'', a fost pentru un showcase tur Asiatic,vizitand Macao, Malaysia, Thailand, si Taiwan.

Membri trupei :

Bang Yong Guk


Kim Himchan

Zelo

Jong Up

DaeHyun

Young Jae :



Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Symphony_of_silence
Oameni
Oameni
Symphony_of_silence


Mesaje : 134
Data de inscriere : 13/04/2013

Trupa: B.A.P Empty
MesajSubiect: Re: Trupa: B.A.P   Trupa: B.A.P I_icon_minitimeVin Iun 21, 2013 4:27 am

B.A.P yes Sir,okey recunosc prima data cand i-am vazut a fost doar o imagine pe google,nu stiu ce cauta atunci si am vazut ca aveau stilul ala asa mai ,,dur'' ca sa spun in Warrior si nu prea am fost foarte convinsa dar am zis hai sa-i ascult totusi iar dupa aceea ceva vreme tot Warrior imi rasuna prin urechi.Sunt o trupa compromitatoare,imi place mesajul pe care il transmit prim melodiile lor ,ah si sa nu uit amestecul  intre voci,ma refer la tonalitatile diferite pe care le au membri si le armonineaza.

1.
Trupa: B.A.P Himchan-bap-eb-b9-84-ec-97-90-ec-9d-b4-ed-94-bc-29028390-500-750
2.
Trupa: B.A.P Tumblr_mble2ohsK31r6u9o0o1_400
3.
Trupa: B.A.P 760396864
4.
Trupa: B.A.P Tumblr_m3g8w66hYf1qhfucp
5.
Trupa: B.A.P Tumblr_mbvn3lN6el1qb2yato1_500
6.
Trupa: B.A.P Tumblr_m38pv250kD1r9zxrao1_400


Ultima editare efectuata de catre Symphony_of_silence in Vin Iun 21, 2013 4:48 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Follow.Me
Admin
Follow.Me


Mesaje : 282
Data de inscriere : 11/04/2013
Varsta : 28
Localizare : Korea

Trupa: B.A.P Empty
MesajSubiect: Re: Trupa: B.A.P   Trupa: B.A.P I_icon_minitimeVin Iun 21, 2013 4:35 am

Him chan, jong up, zelo and bang sunt ai me=)) ok ok..ii ador8-> imi place stilul dar himchan este adorabil si sexy, doresc mai multe linii pentru el in trupaTrupa: B.A.P Himch10Trupa: B.A.P Tumblr12
Sus In jos
https://4nia.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Trupa: B.A.P Empty
MesajSubiect: Re: Trupa: B.A.P   Trupa: B.A.P I_icon_minitime

Sus In jos
 
Trupa: B.A.P
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Trupa: JYJ
» Trupa: Boyfriend
» Trupa: Mblaq
» Trupa: U-Kiss
» Trupa- Shinee

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
4minute :: Discover :: Alte trupe-
Mergi direct la: